Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Jest umowa, będzie połączenie Ursynowa z Wilanowem

TVN Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plNowokabacka z drona

Dobre wiadomości dla mieszkańców Wilanowa i Ursynowa. Doczekają się wreszcie wygodnego połączenia drogowego między swoimi dzielnicami. W 2017 roku pojadą ulicą Nowokabacką.

- Umowa na budowę Nowokabackiej podpisana - ogłosił właśnie burmistrz Wilanowa Ludwik Rakowski. Odcinek Nowokabackiej od ul. Drewny do granicy z Ursynowem zbuduje firma PORR Polska Infrastructure SA. - W 2017 r. powstanie połączenie drogowe Wilanowa z Ursynowem z komunikacją publiczną - zapowiedział burmistrz w jednym z portali społecznościowych.

Również w 2017 roku ma być gotowy ursynowski odcinek drogi.

Jak Nowokabacka połączy dwie dzielnice
tvnwarszawa.pl

Dwie jezdnie po dwa pasy

Nowokabacka połączy ul. Drewny z ul. Rosnowskiego. Ponad kilometr ulicy znajdzie się na terenie Wilanowa. A 200 metrów na Ursynowie.

Jak pisaliśmy, na razie istnieje jedynie odcinek po stronie Wilanowa. Ulica ma jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu, jednak wybudowany fragment prowadzi donikąd. To się zmieni.

- Przetarg dotyczy budowy 500-metrowej nowej arterii na terenie Wilanowa, czyli od ul. 3KUL (nazwa robocza - red.) do skarpy ursynowskiej. Nad ul. Gąsek ulica Nowokabacka przejdzie niewielkim wiaduktem - tłumaczył we wrześniu Rakowski.

Ponadto, w ramach inwestycji, wyłoniony wykonawca dobuduje drugą jezdnię do istniejącego 600 metrowego fragmentu ulicy, zrealizowanego przez dewelopera. W ten sposób na całej długości Nowokabacka będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Potrzebne połączenie

Choć obie dzielnice to administracyjne sąsiadki, komunikacja między nimi woła o pomstę do nieba. Główne połączenie to wiecznie zakorkowana Dolina Służewiecka. Mieszkańcy Imielina czy Kabat mogą jeszcze kombinować i próbować korzystać ze skrótu Rosoła, Nowoursynowska, Rzekotki, Podgrzybków, Gąsek którym da się dojechać aż do Przyczółkowej.

Jednak ta alternatywa nie urządza kierowców z Ursynowa Północnego czy Stokłos, bo musieliby tym samym nadkładać nawet kilkanaście kilometrów – dla porównania droga z al. KEN w okolicach metra Ursynów do Świątyni Opatrzności Bożej przez Dolinę to niespełna 6 km drogi. Trasa przez ul. Podgrzybków to prawie 15 km, paradoksalnie jednak czas podróży bywa krótszy.

Podpisano umowę na kolejny odcinek Nowokabackiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

kś/r