Jedno miejsce, dwa zderzenia. Najpierw z tramwajem, potem z autobusem

TVN Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plZderzenie w alei Solidarności

Samochód osobowy zderzył się z tramwajem w alei "Solidarności". Kilkadziesiąt minut później w tym samym miejscu doszło do zderzenia auta z autobusem miejskim. Ruch składów w kierunku placu Bankowego był dwukrotnie wstrzymywany.

Do pierwszego zderzenia doszło przed godziną 11 na wysokości ulicy Bielańskiej.

- Tramwaj linii 4 jechał w kierunku pętli Wyścigi. Miał za chwilę skręcić w kierunku placu Bankowego. Pod tramwaj wjechał samochód osobowy skręcający w lewo w ulicę Bielańską - poinformował Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Utrudnienia dla tramwajów

Dodał też, że ze wstępnych ustaleń wynika, że jedna osoba została poszkodowana. Tę informację potwierdziła policja. - Do szpitala został przewieziony kierowca samochodu osobowego - mówiła Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji. Zaznaczyła też, że pasażerom tramwaju i motorniczemu nic się nie stało.

Na miejsce przyjechały pogotowie ratunkowe i policja. Wezwano też nadzór ruchu i służby techniczne Tramwajów Warszawskich. - Zderzak tramwaju został uszkodzony i zablokował możliwość dalszej jazdy. Obsługa techniczna przycina jego fragmenty, by umożliwić usunięcie zatoru - relacjonował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

Ruch tramwajów był wstrzymany do 11.22. Kilkanaście minut po jego wznowieniu, w tym samym miejscu doszło do kolejnego zderzenia.

- Tym razem samochód osobowy skręcający w lewo zderzył się z autobusem linii 160 - opisywał Szmelter.

Jak podała policja są osoby poszkodowane. - Dwoje dzieci podróżujących fordem zostało zabranych do szpitala - poinformowała Bieniak.

Zarząd Transportu Miejskiego ponownie ostrzegł przed utrudnieniami. Tramwaje linii 4, 13, 20, 23, 26 zostały skierowane na objazdy. Ruch został przywrócony dopiero o godzinie 12.30.

Zderzenie auta z motocyklem

Nieco wcześniej, na jezdni w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego doszło do innego wypadku. Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym przed tunelem Trasy WZ.

- Jedna osoba została poszkodowana. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi - informował Tomasz Oleszczuk z KSP.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe i policja. - Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami przed wjazdem do tunelu. Pojazdy służb zajęły prawy pas jezdni - ostrzegał nasz reporter.

kk/ran