Jedni wzięli się za Świętokrzyską, drudzy za bulwary. Teraz powalczą o plac

W tym miejscu ma powstać plac
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plW tym miejscu ma powstać plac

Dwie pracownie są zainteresowane zaprojektowaniem na nowo ruchliwego placu u zbiegu ulic: Brackiej, Chmielnej, Zgoda i Szpitalnej. Zwycięska będzie musiała zaprojektować to miejsce przyjaźnie dla mieszkańców.

W przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich na dokumentację budowlaną wpłynęły dwie oferty.

Jedną złożyła WXCA - pracownia jest autorem koncepcji przedłużenia bulwarów wiślanych (od mostu Świętokrzyskiego do mostu Poniatowskiego), wygrała także konkurs na rewitalizację ulic Nowej Pragi.

Druga oferta pochodzi od firmy Palmett - wykonawca nasadzeń na Świętokrzyskiej i zieleni na placu Powstańców Warszawy.

Cena, doświadczenie...

Drogowcy analizują oferty. "Oprócz ceny, na wybór oferty będzie miało wpływ kilka czynników: m.in. doświadczenie w projektowaniu przestrzeni publicznych. Wybrany wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do połowy grudnia 2018 roku. Po otrzymaniu projektu przystąpimy do prac w terenie" – informuje ZDM.

Plac pięciu rogów to obecnie ruchliwe miejsce zdominowane przez samochody. Jury konkursu wybrało na razie wstępną koncepcję, która zakłada, że plac będzie otwartą przestrzenią i zmieni się w miejsce spotkań oraz spędzania wolnego czasu.

Najważniejszym elementem jest uporządkowanie przestrzenne placu. Stworzone ma zostać miejsce bez wydzielonych chodników oraz jezdni. Pojawi się także zieleń. CZYTAJ WIĘCEJ.

Tak zmieni się Plac Pięciu RogówKacper Ludwiczak

Tak zmieni się Plac Pięciu RogówKacper Ludwiczak

ran/mś

Pozostałe wiadomości