Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

"Jedna nietrzeźwa, druga z zakazem prowadzenia"

Warszawa

ShutterstockWyszkowska komenda otrzymała nietypowe zgłoszenie

Do nietypowej kolizji doszło w okolicach Warszawy. Jak podaje policja, kobieta kierująca jednym z aut była pod wpływem alkoholu, a siedząca za kółkiem drugiego miała zakaz prowadzenia aut.

Do kolizji doszło w środę w miejscowości Poręba Kocęby w powiecie wyszkowskim. Zderzyły się dwa samochody: za kółkiem volkswagena siedziała 24-latka, a BMW prowadziła 36-latka. Policję wezwała ta druga.

Grozi im więzienie

"Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierująca volkswagenem cofając na parkingu doprowadziła do zderzenia z BMW" – podaje wyszkowska komenda.

Jak czytamy w komunikacie, w trakcie kontroli okazało się, że kierująca BMW jest w stanie nietrzeźwości - miała blisko promil alkoholu w organizmie. Policja dodaje, że druga z kobiet kierowała autem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, który otrzymała za jazdę pod wpływem alkoholu.

"Dodatkowo przewoziła nim teraz także dwójkę dzieci" - informują funkcjonariusze. 36-latce zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej kara dwóch lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami przez co najmniej trzy lata oraz kara pieniężna.

24-latka prowadząca volkswagena stanie przed sądem. Grozi jej do pięciu lat więzienia.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o mężczyźnie jadącym pod wpływem alkoholu, który uderzył w drzewo:

ab/ran

Samochodem uderzył w drzewo
ksp