"Kierujący taksówką zignorował czerwone światło". Nagranie

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Taksówkarz przejechał na czerwonym świetle
Taksówkarz przejechał na czerwonym świetle
CANARD
CANARDTaksówkarz przejechał na czerwonym świetle

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy taksówki na skrzyżowaniu w podwarszawskiej Jabłonnie. Zamiast zatrzymać się na czerwonym świetle, pojechał dalej. Całą sytuację uchwyciła kamera Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Skrzyżowanie w Jabłonnie. Na krótkim nagraniu widzimy czerwone światło dla samochodów jadących prosto i przejeżdżające w tym czasie (prawidłowo) auta, włączające się do ruchu z prawej strony. Kierowca taksówki ignoruje jednak czerwone światło i postanawia jechać prosto. Kierujący srebrnym kombi to zauważa i zwalnia.

"Kierujący taksówką na skrzyżowaniu w Jabłonnie zignorował czerwone światło i omal nie doprowadził do kolizji. Na szczęście kierujący jadący prawidłowo na "zielonym" zastosował zasadę ograniczonego zaufania i nie doszło do zderzenia" - opisało CANARD w mediach społecznościowych, publikując wideo ze zdarzenia.

Kolejny kierowca przyłapany w Jabłonnie

To nie pierwszy przypadek z Jabłonny, który uchwyciła kamera CANARD. W kwietniu informowaliśmy o dwóch innych kierowcach, którzy spotkali się na środku skrzyżowania. Wówczas doszło do podobnej sytuacji: na skrzyżowaniu jeden z kierujących powinien zatrzymać się na czerwonym świetle, ale tego nie robi. Centymetry dzielą go od zderzenia ze srebrnym samochodem, nadjeżdżającym prawidłowo z jego prawej strony. Skończyło się na nerwach. Obaj kierujący zatrzymali pojazdy w porę. Nieodpowiedzialny kierowca zapłacił za swoje zachowanie mandatem i punktami karnymi.

Wcześniej, pod koniec marca, również w Jabłonnie biała toyota, mimo czerwonego światła, nie zatrzymała się, doszło do zderzenia z jadącym prawidłowo kierowcą. Jak opisywano, światło świeciło się już pół minuty, jednak kierujący toyotą wjechał na skrzyżowanie. Toyota nie miała żadnych szans, by uniknąć zderzenia z prawidłowo jadącym od lewej strony samochodem.

Czym zajmuje się CANARD

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) to komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Jednostka "ujawnia" naruszenia przepisów w zakresie przekraczania przez kierowców prędkości oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. "Automatyczny nadzór nad ruchem drogowym prowadzony jest przy pomocy urządzeń stacjonarnych, odcinkowego pomiaru prędkości, monitoringu przejazdu na czerwonym świetle, urządzeń mobilnych" - czytamy na oficjalnej stronie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CANARD

Pozostałe wiadomości