Inżynier ruchu dał zielone dla świateł przy Pileckiego

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plWydłużyli zielone światło

Miejski inżynier ruchu dał zielone światło dla docelowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Pileckiego i Ciszewskiego. Nowy system - akomodacyjny - dostosowany będzie do natężenia ruchu.

We wtorek rano informowaliśmy, że władze dzielnicy nie wiedzą, kiedy inżynier ruchu wyda zgodę. Kilka godzin po publikacji rzeczniczka Ursynowa poinformowała, że dokument jest gotowy.

- Dzisiaj (wtorek - red.) odbierzemy zatwierdzony przez inżyniera ruchu system akomodacyjny - informuje Bernadeta Włoch-Nagórny.

I dodaje: - Jak tylko otrzymamy zatwierdzony projekt, przekażemy go wykonawcy. On oceni, jak długo potrwa jego wdrażanie.

Korki do skrętu

Sprawa dotyczy skrzyżowania ulic Pileckiego i Ciszewskiego, a dokładnie skrętu w lewo z ul. Pileckiego w Ciszewskiego.

Problemy pojawiły się wraz z zakończeniem prac przy likwidacji wąskiego gardła na ul. Pileckiego. Kierowcy jadący od strony Puławskiej mają teraz do skrętu w lewo tylko jeden, a nie - jak wcześniej - dwa pasy. Według dzielnicy, drugi pas do skrętu zlikwidowano w ramach poprawy bezpieczeństwa. Wydzielono też sygnalizację świetlną.

Jak pisaliśmy w grudniu skręt trwał aż 11 minut.

Pod koniec grudnia dzielnica wprowadziła tymczasowe rozwiązanie i wydłużyła zielone światło z 8 sekund do 30. To poprawiło sytuację na skrzyżowaniu.

su/r