Hulajnogą po dwupasmówce. Jechał w stronę Warszawy

Warszawa

Juliusz/Kontakt24Hulajnogą po DK7

Młody mężczyzna na hulajnodze elektrycznej jechał drogą krajową numer 7 w stronę Warszawy. Informację i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak poinformował Juliusz, autor nagrania, do zdarzenia doszło w Łomiankach w środę po godzinie 13. Mężczyzna jechał pasem awaryjnym w kierunku stolicy.

"Chodziło mu pewnie o komfort jazdy"

"Jadąc trasą szybkiego ruchu zauważyłem chłopaka na hulajnodze, który poruszał się pasem awaryjnym. Jechałem kilkadziesiąt kilometrów na godzinę, nie mogłem się zatrzymać, żeby zwrócić mu uwagę” - pisał Juliusz na Kontakt24.

I dodał, że bardzo negatywnie ocenia takie zachowanie. "Przecież to zagrożenie i niebezpieczna sytuacja zarówno dla niego, jak i osób poruszających się pojazdami. Myślę, że wjechał na tę trasę, ponieważ z boku prowadzi droga z nawierzchnią bez porównania gorszą niż ta. Chodziło mu pewnie o komfort jazdy” - ocenił autor filmu. I stwierdził, że pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją.

Hulajnogą po S8

O podobnej sytuacji informowaliśmy w czerwcu. Trasą S8 poruszało się dwóch mężczyzn na hulajnodze.

Niecodzienną jazdę nagrał mężczyzna, który utknął w korku. Na filmie widzimy, jak sznur samochodów powoli porusza się trasą S8 kilkaset metrów przed węzłem Modlińska. Obok, na pasie, który służy do włączania się do ruchu, widzimy z kolei elektryczną hulajnogę. Podróżowało nią dwóch młodych ludzi z plecakami.

Hulajnogiści nie zdecydowali się jednak (przynajmniej w momencie, kiedy autor nagrywa ich przejazd) na włączenie się do ruchu, jechali poboczem. Powoli wyprzedzały ich inne samochody.

Hulajnoga na trasie S8
Stop Cham

ab/pm