Grzybowska, Grzybowa i Światowida do remontu

Warszawa

Urząd MiastaZmiany na ulicy Światowida

W weekend z utrudnieniami kierowcy będą musieli liczyć się przy rondzie Dmowskiego, na ul. Grzybowskiej, Grzybowej i Światowida. Samochody i komunikacja miejska będą kierowane na objazdy.

Utrudnienia czekają kierowców w Śródmieściu, na Białołęce i w Rembertowie. Pierwsze już w czwartek wieczorem.

Zmiany na Światowida

Od godz. 22.30 zwężona będzie ul. Światowida pomiędzy Modlińską a Traktem Nadwiślańskim. Ulica zostanie przebudowana w związku z powstaniem centrum handlowego. Jezdnia zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdą stronę.

Prace potrwają około miesiąca. W tym czasie Światowida będzie jednokierunkowa (wyłącznie w stronę Tarchomina).

Główny objazd zostanie poprowadzony ulicami: Myśliborską i J. Mehoffera (ul. Milenijna na odcinku od ul. Światowida do ul. Produkcyjnej oraz ul. Produkcyjna zostaną czasowo przekształcone w drogi jednokierunkowe). Autobusy linii 152 (w kierunku pętli Białołęka Dworska) pojadą ul. Światowida, J. Mehoffera, Modlińską i Klasyków, linii 186, 211, 509 i N03 (w kierunku pętli Szczęśliwice, Gocław i Ursynów Płn.) ul. Ćmielowską, Milenijną i Produkcyjną, linii 516 i N63 (w kierunku pętli Żerań FSO, Dw. Centralny) ul. Produkcyjną, a linii 518 i N13 (w kierunku pętli Dw. Centralny) ul. Myśliborską, Ćmielowską, Milenijną, Produkcyjną i Modlińską.

Utrudnienia na Grzybowskiej

Od piątku, od ok. godz. 21.00 do poniedziałku, 1 sierpnia do ok. godz. 5.00 wykonawca modernizacji torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II wprowadzi kolejne zmiany."Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Grzybowskiej (jadąc od strony pl. Grzybowskiego) w al. Jana Pawła II. Nie będzie można także wjechać z al. Jana Pawła II w ul. Grzybowską (w kierunku pl. Grzybowskiego). Jadący ul. Grzybowską od strony ul. Żelaznej będą musieli rozjechać się w al. Jana Pawła II" - podaje urząd miasta.Objazd będzie poprowadzony ulicami: pl. Grzybowski – Twarda – E. Plater – Świętokrzyska – Rondo ONZ. A w przeciwnym kierunku: al. Jana Pawła II – Rondo ONZ – Świętokrzyska – Marszałkowska. Swoje trasy zmienią linie 102 i 105. Autobusy w kierunku pętli Młynów i Os. Górczewska pojadą przez pl. Grzybowski a następnie ul. Twardą i al. Jana Pawła II, natomiast w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska i Browarna będą kursowały al. Jana Pawła II, ul. Świętokrzyską, Emilii Plater, Twardą do pl. Grzybowskiego i ul. Królewskiej. Utrudnienia związane są z przebudową instalacji wodociągowej.

Zmiany na ul. Grzybowskiej | Urząd Miasta
Organizacja ruchu przy al. Jana Pawła II | Urząd Miasta
Zmiany na ul. Grzybowskiej | Urząd Miasta
Organizacja ruchu przy al. Jana Pawła II | Urząd Miasta
Zmiany na ul. Grzybowskiej | Urząd Miasta
Organizacja ruchu przy al. Jana Pawła II | Urząd Miasta

Frezowanie Grzybowej

W weekend Zarząd Dróg Miejskich będzie także frezował ul. Grzybową w Rembertowie na odcinku od ul. Instruktorów do al. Komandosów. Zamknięte będą skrzyżowania z ulicami: M. Niedziałkowskiego i B. Gembarzewskiego, Zygmunta III, Działyńczyków i Fizylierów. Natomiast skrzyżowanie z ul. Instruktorów będzie wyłączone z ruchu tylko w połowie – możliwy będzie wyjazd na ul. Grzybową w kierunku ul. Wspólnej. Objazd w kierunku Wesołej zostanie poprowadzony ulicami: Dowódców – Dokerów – Przedświt – Giermków – B. Gembarzewskiego – Płatnerska – Instruktorów. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami: Płatnerska – B. Gembarzewskiego – Dokerów – Przedświt. Autobusy linii 115, 183, 514, N21 i N71 pojadą objazdem ul. Zygmunta III. Prace rozpoczną się w piątek o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku do godz. 4.00 rano.

Zmiany na Grzybowej
Urząd Miasta

Utrudnienia przy Rotundzie

Jak informuje urząd miasta, w ścisłym centrum, na wysokości Rotundy, wodociągowcy będą kontynuować w weekend prace związane z remontem magistrali. W sobotę i niedzielę obydwie jezdnie Al. Jerozolimskich na krótkim odcinku przed Rondem R. Dmowskiego będą zwężone o jeden pas. ran/r