Gramy z Izraelem. Na Saskiej Kępie zamknięte ulice, objazdy dla autobusów

Warszawa

ZTMMecz na stadionie, utrudnienia na ulicach

W poniedziałek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zmierzy się z Izraelem. W tym czasie drogowcy zamkną kilka ulic Saskiej Kępy. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do podróżowania komunikacją miejską.

Mecz eliminacji do mistrzostw Europy w piłce nożnej rozpocznie się o godzinie 20.45. Dwie godziny wcześniej wyłączony z ruchu będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony: aleją Poniatowskiego, aleją Waszyngtona, Międzynarodową, aleją Stanów Zjednoczonych oraz Wałem Miedzeszyńskim.

Wjadą tam jedynie mieszkańcy posiadający identyfikatory, komunikacja publiczna, taksówki i jednoślady.

Utrudnienia

Ale to nie jedyne utrudnienia. Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że przed meczem i po nim autobusy mogą pojechać objazdami. Stanie się tak, kiedy zablokowany zostanie przejazd ulicami: Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą.

Wtedy - autobusy linii 125, 202 i Z-6 - pojadą Targową do Kijowskiej.

Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą Zieleniecką.

"Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. de Gaulle'a a rondem Waszyngtona" - informuje ZTM.

W takim przypadku na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. Zawiszy – al. Jerozolimskie – Nowy Świat – al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 (z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zielenicka – os. Górczewska).

Z biletami za darmo

Ponadto - jak przypomina ZTM - osoby z imiennymi zaproszeniami czy biletami komunikacją miejską pojadą za darmo. Takie osoby mogą również bezpłatnie skorzystać z parkingów parkuj i jedź, od 10 czerwca od godz. 6.00 do 11 czerwca do godz. 1.00.

W sobotę ulicami Warszawy przeszła Parada Równości:

Przemówienie Rafała Trzaskowskiego TVN24
wideo 2/3

kz/b