Jechała rowerem, z dzieckiem na bagażniku. Potrącenie na krajowej "10"

Aktualizacja:
Autor:
mg,
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
OSP Zawidz KościelnyPotrącenie rowerzystki w miejscowości Grąbiec

W Grąbcu na krajowej "10" rowerzystka z dzieckiem została potrącona przez samochód osobowy. Doznała ciężkich obrażeń, a dziecko - złamania. Oboje zostali zabrani do szpitala. Policja zabezpieczyła już nagrania z monitoringu. Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło z powodu "niewłaściwego zachowania kierującej rowerem".

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po południu w Grąbcu, w powiecie sierpeckim. Na drodze krajowej numer 10 doszło do potrącenia rowerzystki z dzieckiem. Straż pożarna w Sierpcu zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała po godzinie 16.14. - Doszło do potrącenia rowerzystki, wraz z jadącym na bagażniku, ośmioletnim dzieckiem. Kobieta znajdowała się na jezdni, była nieprzytomna z zachowanymi funkcjami życiowymi, a dziecko miało stłuczenie prawej kości piszczelowej, bez żadnych większych ran, było przytomne. Znajdowało się pod opieką rodziny - poinformował Piotr Śmierzejewski, dyżurny stanowiska kierowania w Sierpcu.

Oboje zostali zabrani do szpitala w Płocku.

Potrącenie rowerzystki w miejscowości GrąbiecOSP Zawidz Kościelny

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku. - Do potrącenia kobiety i dziecka doszło poza przejściem dla pieszych. Stan kobiety był ciężki, dziecko doznało mniejszych urazów. Kierujący samochodem był trzeźwy, ale ze względu na obrażenia policjanci nie mogli zbadać trzeźwości rowerzystki - dodała aspirant Katarzyna Krukowska z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

W poniedziałek policja podała, że poszkodowana przeszła w sobotę operację.

Policja: wstępne ustalenia wskazują na niewłaściwe zachowanie rowerzystki

Śledczy prowadzą na razie postępowanie w sprawie, co oznacza, że nikt nie został zatrzymany w charakterze podejrzanego. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w wyniku niewłaściwego zachowania kierującej rowerem. W rejonie skrzyżowania znajduje się monitoring. Policjanci zabezpieczyli nagrania i weryfikują przebieg zdarzeń - powiedziała Krukowska.

Jak wyjaśniła, kierujący autem osobowym miał zielone światło, gdy rowerzystka przecięła jezdnię krajowej "10", by dostać się na jej drugą stronę.

W szpitalu pobrano krew do badań pod kątem trzeźwości rowerzystki. Ich wyniki nie są jeszcze znane.

Potrącenie rowerzystki w miejscowości GrąbiecOSP Zawidz Kościelny

Przeczytaj także: Potrącenie pieszego na Pradze Północ

Potrącenie pieszego w alei "Solidarności"
Potrącenie pieszego w alei "Solidarności"Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:mg, kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: OSP Zawidz Kościelny

Pozostałe wiadomości