Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Głębocka do przebudowy. Drogowcy ogłosili przetarg

Warszawa

UMGłębocka będzie przedłużona

Nowa ulica, chodniki i droga rowerowa. Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na przebudowę Głębockiej.

Ulica zmieni się od Podwójnej do Berensona. Przy okazji przebudowane zostaną odcinki ulic Lewandów i Berensona, a w rejonie tej ostatniej powstanie droga dla rowerów.

"Projekt przewiduje, że Głębocka będzie miała jedną jezdnię po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Powstaną też chodniki, drogi rowerowe oraz zatoki autobusowe" - podaje ratusz.

Kanalizacja, oświetlenie

Na skrzyżowaniach z Podwójną, Sieczną, Skarbka z Gór i Podłużną oraz Berensona z Kątami Grodziskimi powstaną ronda.

"Ulica Lewandów zostanie połączona z ul. Berensona nową drogą, przebiegającą równolegle do Głębockiej. Wybrany wykonawca będzie miał 16 miesięcy od momentu podpisania umowy na realizację inwestycji (w tym rok na prace budowlane)" - czytamy w komunikacie.

Drogowcy wezmą się również za kanalizację, oświetlenie uliczne i gazociąg. Jak informuje miasto, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wybuduje kanalizację ściekową na Głębockiej, Berensona i Kąty Grodziskie oraz przebuduje sieć wodociągową w Głębockiej i Berensona.

O przebudowie Głębockiej pisaliśmy już na tvnwarszawa.pl

Tak się jeździ GłębockąMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/r