Gigantyczne opóźnienie przebudowy Marynarskiej

tvnwarszawa.plProblemy na Marynarskiej

Nawet 11 miesięcy dłużej może potrwać przebudowa ulicy Marynarskiej - alarmuje "Gazeta Stołeczna".

Służewiec Przemysłowy musi radzić sobie bez tramwajów w związku z przebudową Marynarskiej. Prace miały zakończyć się w wakacje. Już miesiąc temu informowaliśmy, ze będzie opóźnienie.

Odpowiedzialny za roboty Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych nie podawał jednak wtedy, o ile przedłużą się prace, a wraz z nimi - utrudnieni, które dotykają przede wszystkim tysiące pracowników biurowego zagłębia. Teraz "Stołeczna" podaje termin. - Z aktualnych ustaleń wychodzi nam, że tramwaje mogą wrócić na Marynarską pod koniec sierpnia 2018 roku – przyznaje dziennikowi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. Dalej tłumaczy, skąd bierze się aż tak ogromne opóźnienie. Przypomina, że linia tramwajowa musi zostać odsunięta od obecnych jezdni, żeby wygospodarować miejsce na nowe pasy dla aut. Tam, gdzie ma być torowisko, jest zaś magistrala cieplna. Żeby się jej pozbyć, trzeba położyć nowe rury.

To z kolei wymagało ustalenia z właścicielem instalacji - firmą Veolia. Ostatecznie ustalono, że do końca października roboty zostaną wykonane między rondem Unii Europejskiej a ulicą Wynalazek. Prace przy pętli tramwajowej Służewiec trzeba odłożyć do maja 2018 roku, kiedy skończy się sezon grzewczy.

Problemy z działkami

Okazuje się, że drogowcy nie mogli wejść też wcześniej na teren w pobliżu węzła z drogą ekspresową S79 w kierunku Południowej Obwodnicy Warszawy. Działki trzeba było przejęć od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a z informacji "Stołecznej" wynika, że to wymagało dodatkowych negocjacji z urzędem wojewódzkim.

Teren udało się pozyskać niedawno. I dopiero teraz można zaczynać rozbiórkę pozostałej części nieużywanych torów.

ran/r

[object Object]
Prace na Marynarskiej Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości