Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Frezują Trakt Brzeski. Korek na wylotówce na Lublin

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plKorek na wylotówce na Lublin

Przykra niespodzianka czeka na kierowców, którzy chcą wyjechać ze stolicy w stronę Mińska Mazowieckiego i Lublina. Drogowcy w piątek w nocy zamknęli fragment Traktu Brzeskiego – wymieniają tam nawierzchnię. Kierowcy utknęli w długim korku.

Drogowcy pracują na fragmencie Traktu Brzeskiego na jezdni w stronę Lublina między 1. Praskiego Pułku a granicami miasta.

Na zamkniętym odcinku kierowcy mają do dyspozycji tylko po jednym pasie ruchu w każdą stronę na jezdni prowadzącej w kierunku Warszawy.

– Jest bardzo duży korek na wylotówce. Odcinek, który normalnie w sobotę o tej porze przejechałbym w 6 minut, pokonałem w blisko 40. Korek zaczyna się już na Czecha przy skrzyżowaniu z Kajki – relacjonował w sobotę rano Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak przekazał po godz. 15.30, sytuacja nie uległa zmianie.

W sobotę rano wyłączona była też sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu 1. Praskiego Pułku i Traktu Brzeskiego, co nie ułatwiało sytuacji. - Po południu już działała, ale korki nadal się tworzą - powiedział ok. godz. 16 Węgrzynowicz.

Wrócili na Trakt

W weekend Zarząd Dróg Miejskich wymienia nawierzchnię na drugiej jezdni Traktu Brzeskiego. Od piątku od godz. 22.00 do poniedziałku do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu jest południowa (kierunku: wyjazd z Warszawy) jezdnia ulicy na odcinku od ul. 1 Praskiego Pułku do granicy miasta.

Ruch po jednym pasie w każdym kierunku został skierowany na jezdnię północną. Można przejechać skrzyżowaniem z ulicami Jana Pawła II i 1 Praskiego Pułku, ale wprowadzony został zakaz skrętu w lewo z ul. Trakt Brzeski w ul. 1 Praskiego Pułku.

„Skrzyżowanie z ulicami Jana Pawła II i marsz. Piłsudskiego czynne będzie w ciągu dnia, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu z ul. Trakt Brzeski w ul. Jana Pawła II; wyjeżdżający z ul. marsz. Piłsudskiego będą musieli rozjechać się w ul. Trakt Brzeski (nie będą mogli pojechać w ul. Jana Pawła II). W godzinach nocnych skrzyżowanie będzie zamknięte" - informuje ZDM.

Zalecany objazd prowadzi ulicami: marsz. Piłsudskiego – Armii Krajowej – 1 Praskiego Pułku.

Drogowcy wymienią nawierzchnię na jezdni południowej
ZDM

Olbrzymi korek na wylotówce:

Olbrzymi korek na Czecha i Trakcie Brzeskim w stronę Mińska
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Korek na wylotówce na Lublin | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Korek na wylotówce na Lublin | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Korek na wylotówce na Lublin | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Korek na wylotówce na Lublin | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Korek na wylotówce na Lublin | Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

jb/kś