Frezowanie, remont, marsz. Weekend utrudnień na ulicach

Warszawa

zdm.waw.plobjazd zamkniętego odcinka Lindleya

Generalny remont ulicy Lindleya zmierza ku końcowi. W najbliższy weekend, drogowcy położą ostatnią warstwę asfaltu na całej długości jezdni, a to oznacza utrudnienia. Na zmiany w ruchu trzeba się przygotować również na Mokotowie, Targówku i w Śródmieściu.

Roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu rozpoczną się na Lindleya późnym wieczorem w piątek 26 października i potrwają do godzin porannych w niedzielę, 28 października. Objazd wyznaczono ulicami Chałubińskiego, Koszykową i Srebrną oraz Alejami Jerozolimskimi.

Nowa nawierzchnia Lindleya jest częścią większego remontu tej ulicy.

Ze względu na trwające prace brukarskie, po zakończeniu weekendowych robót w dalszym ciągu zamknięty będzie odcinek od Alej Jerozolimskich do Nowogrodzkiej. Prace wykończeniowe na całym odcinku Lindleya powinny zakończyć się w najbliższych tygodniach.

Planowali skończyć do końca wakacji

W lipcu informowaliśmy o rozpoczęciu remontu ulicy Lindleya. Prace były podzielone na dwa etapy, by utrzymać dojazd do szpitala. Ulica miała być wyłączona z ruchu do końca wakacji, ale remont się przedłużył. W ramach renowacji ulicy, drogowcy zaplanowali podbudowę jezdni i położenie nowego asfaltu oraz remont chodnika po stronie Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus.

Zatoki parkingowe zyskają nową nawierzchnię, a w zieleńcach pojawią się nasadzenia. Przed szpitalem powstają miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Przed wejściem do placówki pojawi się też przejście dla pieszych.

Inne objazdy na weekend

W piątek nad Jeziorskiem Czerniakowskim kręcony jest film, w związku z tym ulice Gołkowska i Statkowskiego między św. Bonifacego i Santocką będą wyłączone z ruchu przez cały dzień.

Autobusy linii 159 i 162 pojadą ulicami św. Bonifacego, Powsińską i Augustówka. Autobusy linii 164 dojadą ul. św. Bonifacego do przystanku Stegny. Zamknięty będzie również chodnik po jednej stronie przeprawy nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

Filmowcy na Gołkowskiej
| infoulice

Na Targówku w ten weekend drogowcy ograniczą ruch w związku z wymianą nawierzchni na Gilarskiej. Wyłączony będzie odcinek od ul. Samarytanka do Rolanda i skrzyżowanie z Rolanda. Połączenie z Gilarską stracą ulice Amarantowa i Pastelowa.

Objazd zostanie poprowadzony: Radzymińską, Młodzieńczą i Codzienną. Zamknięty odcinek będzie można objechać jadąc ul. Spójni.

Autobusy linii 120 pojadą objazdem wytyczonym ul. Władysława Łokietka, Krośniewicką, Kościeliską, Radzymińską i Młodzieńczą. Autobusy linii 512 pojadą ulicami Rolanda i Rajmunda do przystanku Kanał Bródnowski. Wrócą natomiast przez Rajmunda, Lecha, Figara. Linia nocna N11 będzie kursowała ulicami Radzymińską i Młodzieńczą.

Remont Gilarskiej
| infoulice

Natomiast w Śródmieściu, w sobotę odbędzie się Marsz Kundelków. O godz. 12 uczestnicy przejdą z Krakowskiego Przedmieścia (sprzed pomnika Kopernika) do Multimedialnego Parku Fontann. Trasę przemarszu poprowadzono ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy, Świętojańska, Rynek Starego Miasta, Nowomiejska, Mostowa i Boleść.

Na trasie przemarszu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu oraz zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 w stronę północnych krańców pojadą ul. Mazowiecką. W przeciwnym kierunku będą kursowały ulicami Kredytową i Jasną.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zakończonym remoncie na Miodowej:

Drogowcy kończą remont MiodowejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

mp/pm/ran