Frezowanie, budowa ronda, prace ciepłownicze. Weekend pełen utrudnień

TVN Warszawa

Urząd Miasta / ShutterstockWeekendowe utrudnienia pojawią się we Włochach i na Bielanach

W nadchodzący weekend kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej czekają utrudnienia. Szykuje się frezowanie we Włochach i budowa nowego ronda na Bielanach. Z powodu prac ciepłowniczych zamknięta będzie też część jezdni na ulicy Perzyńskiego. Pierwszy tydzień lipca również przyniesie zmiany w organizacji ruchu.

Początek wakacji i czas letnich wyjazdów postanowili wykorzystać nie tylko drogowcy. Kilka stołecznych ulic zostanie wyłączonych z ruchu z powodu prac ciepłowników, kolejarzy i wodociągowców.

Frezowanie

Drogowcy wymienią w weekend zniszczoną nawierzchnię na ulicy Popularnej. Prace rozpoczną się w piątek 29 czerwca, późnym wieczorem (około godziny 22). Ich zakończenie planowane jest na poniedziałek, około 4 nad ranem.

Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od Naukowej (bez skrzyżowania) do ulicy Bolesława Chrobrego. W trakcie remontu będzie on całkowicie wyłączony z ruchu.

Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdów wyznaczonych ulicami: Bolesława Chrobrego - Kleszczową - Alejami Jerozolimskimi. Przejścia dla pieszych na Popularnej będą zamykane naprzemiennie.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich, utrudnienia oznaczają też to, że nie będzie można skręcić w Popularną z Globusowej i Bolesława Chrobrego. Z kolei z Naukowej będzie można wyjechać tylko w lewo.

Połączenia z remontowaną ulicą stracą: Milanowska, Składowa, Wilczycka, Stawy, Konewki, Techników, Sobótki, Dziupli, Mikołajska, Krańcowa i Czereśniowa. Wyjazd z nich będzie możliwy do ul. Kleszczowej lub Naukowej.

Autobusy linii 127 i N85 będą kierowane na objazd ulicami: Kleszczową - Bolesława Chrobrego - Globusową - Wałowicką. Linia 129 zamiast Popularną pojedzie Globusową, a linie 178 i 191 Kleszczową.

Objazdy zamkniętego odcinka ulicy Popularnej
ZDM

Nowe rondo

Skrzyżowanie Rudzkiej, Mickiewicza i Klaudyny czeka przebudowa - pojawi się na nim rondo. Oprócz tego prywatny wykonawca zbuduje tam nowe chodniki, drogę dla rowerów i wjazd na nowo powstające osiedle.

Początek prac zaplanowany jest na godzinę 21 w piątek. Z ruchu kołowego wyłączony zostanie środek skrzyżowania i ulica Klaudyny na odcinku od Pęcickiej.

Roboty drogowe będzie można ominąć Podleśną i Lektykarską. Jak zapowiada ratusz, w ciągu ulic Rudzkiej i Mickiewicza uruchomiona zostanie tymczasowa jezdnia omijająca plac budowy.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami przez najbliższe trzy miesiące. Choć samo rondo - w planach - ma zostać otwarte już na początku sierpnia, to do końca września mają potrwać jeszcze prace wykończeniowe.

Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 157, 181, 185 i N46.

Prace ciepłownicze

W weekend wyłączona z ruchu zostanie też ulica Perzyńskiego. Tym razem powodem utrudnień będą prace ciepłownicze.

Od godziny 22 w piątek do 6 w poniedziałek zamknięty będzie przejazd na odcinku od ulicy Broniewskiego do Magiera.

W tym czasie kierowcy będą mogli ominąć Perzyńskiego wybierając przejazd przez Romaszewskiego (dawna Duracza) i Magiera lub przez Jarzębskiego. Autobusy linii 197 zostaną skierowane na objazd ulicami Broniewskiego i Jarzębskiego.

Remont na linii kolejowej i budowa kanalizacji

Koniec weekendu nie będzie tym razem oznaczał końca utrudnień.

Kierowcy we Włochach muszą przygotować się na zwężenie obydwu jezdni ulicy Globusowej, które pojawi się w poniedziałek 2 lipca na odcinku między Popularną a Świerszcza. Powodem tych zmian będzie remont linii kolejowej do Grodziska Mazowieckiego. Jak wyjaśnia ratusz, w ramach prac kolejarze zabezpieczą przed korozją ściany wiaduktu nad ulicą. Ich zakończenie planowane jest za dwa tygodnie - 16 lipca.

Przez miesiąc, począwszy od poniedziałku, na ulicy Księcia Ziemowita na Targówku obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy w stronę Naczelnikowskiej. Chodzi o odcinek między Mieszka I a Grobelską. Na pasie jezdni w przeciwnym kierunku będą trwały prace związane z budową kanalizacji. Objazd zostanie poprowadzony Zabraniecką, dalej Księżnej Anny i Rzeczną.

Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 156, 170 i N16 w kierunku krańców Metro Młociny, PKP Zacisze-Wilno/Elsnerów. Objazdy będą prowadziły trasą wskazaną powyżej. Natomiast linia 338 w kierunku krańca Utrata pojedzie z Naczelnikowskiej dalej ulicą Zabraniecką.

Dawna organizacja ruchu powinna powrócić na początku sierpnia.

Zobacz też materiał o zaginionej klapie do studzienki w alei Prymasa Tysiąclecia:

Wycinanie metalowej opaski w studzienceTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

kk/pm