Potrącił rowerzystkę, uderzył w drzewo, wylądował na boku. Na alkomacie prawie dwa promile

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plPotrącenie rowerzystki w Falentach

Rowerzystka została potrącona przez pijanego kierowcę w Falentach. Jak podaje policja, mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu.

Do wypadku doszło około godziny 13.40 w alei Hrabskiej. - Pojazd marki Renault poruszał się w kierunku alei Krakowskiej. W trakcie jazdy zderzył się z rowerzystką – relacjonuje Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. - Dalsze manewry tego kierowcy zakończyły się uderzeniem w drzewo i przewróceniem się na bok auta - dodaje.

Poszkodowana rowerzystka została przewieziona do szpitala. Kierowca renault został przebadany alkomatem. - Miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie - mówi Kańka.

Miejsce wypadku zabezpieczają dwa zastępy straży pożarnej. Na czas czynności policji droga została zablokowana. - Tą trasą kursuje jedna z linii autobusowych. Na miejscu jest nadzór ruchu komunikacji miejskiej, który kieruje autobusy na objazdy - relacjonuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega przed utrudnieniami w kursowaniu autobusów linii 706. Jak podaje, te jadące w stronę alei Krakowskiej omijają przystanek IMUZ.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl