Dźwig zrywa sieć trakcyjną. 300 złotych, 6 punktów karnych

Warszawa

TA_SAS /Kontakt 24Dźwig zerwał sieć trakcyjną

Ciężarówka przewożąca dźwig zerwała sieć trakcyjną na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera jednego z internautów.

Pojazd zahaczył o sieć trakcyjną po godzinie 6 rano. W efekcie doszło do zwarcia urządzenia sterowania sygnalizacją świetlną.

Jak wynika z filmu przesłanego na Kontakt24, na ciężarówce nie jechała koparka, jak informowały rano służby, lecz żuraw.

Do momentu usunięcia awarii, około godziny 11, nie kursowały tramwaje w kierunku Żoliborza, Mokotowa, Pragi Północ i Ochoty. Uruchomiono komunikację zastępczą.

- Uszkodzenie usunęliśmy w ciągu niespełna czterech godzin. Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu służb - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Duże straty

Łączny koszt naprawy sieci trakcyjnej oraz sygnalizacji świetlnej to około 200 tysięcy złotych.

Tramwaje Warszawskie nie podjęły jeszcze decyzji, czy będą się domagać zwrotu od sprawcy. - Na pewno część pieniędzy uzyskamy z ubezpieczenia – powiedziała w rozmowie z portalem Monika Wierzbicka z Tramwajów Warszawskich.

Nieco inaczej jest w przypadku sygnalizacji świetlnej. Na zlecenie ZDM jej konserwacją zajmuje się firma Siemens. - To ona będzie ewentualnie występować do sprawcy o zwrot kosztów. Są również ubezpieczeni od tego typu sytuacji – precyzuje Gałecka.

Na razie kierowca został ukarany mandatem 300 zł i sześcioma punktami karnymi.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

db//tka/roody