Dziurawa kostka przetrwa dwa remonty. Do trzech razy sztuka?

Kostka zniknie z Wawelskiej
Kostka zniknie z Wawelskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKostka zniknie z Wawelskiej

Drogowcy wymienili asfalt na Wawelskiej, ale zostawili jeden zdezelowany pas z kostki. Tłumaczyli, że nie opłaca się go remontować, bo za chwilę wodociągowcy będą wymieniać pod nim rurę. Chwila trwała trzy lata. MPWiK właśnie zabiera się do tej operacji, ale potem... przywróci kostkę. Powód? "Za chwilę" asfalt na Wawelskiej idzie do remontu.

Frezowanie Trasy Łazienkowskiej odbyło się trzy lata temu. Ulica zyskała nową nawierzchnię na odcinku od placu Na Rozdrożu do ul. Kopińskiej. Pozostał jednak kilkusetmetrowy, klinkierowy pas pełen ubytków, nierówności i łat.

Zarząd Dróg Miejskich tłumaczył wtedy, że wzdłuż Wawelskiej planowana jest przebudowa magistrali, dlatego jezdnię w tym miejscu trzeba by rozkopać jeszcze raz, co byłoby marnotrawstwem.

Wreszcie wymienią magistralę

We wtorek wodociągowcy mają wreszcie wziąć się do pracy.

- Na miejscu są już nasi pracownicy, którzy będą wprowadzać zmianę organizacji ruchu. Zostanie ona wprowadzone jeszcze dziś.Nie mogę jednak podać konkretnych godzin - poinformował nas po południu informuje Roman Bugaj, rzecznik MPWiK.

Wodociągowcy podzielili prace na dwa etapy. - W kwietniu rozpoczynamy pierwszy etap prac na odcinku od ul. Krzyckiego do al. Wielkopolski. Na jesieni zajmiemy się zaś przebudową kolejnego odcinka na wysokości pomnika Lotnika - precyzuje Bugaj.

Zdejmą kostką... i położą ją od nowa

Jak się dowiadujemy, po zakończeniu pierwszego etapu prac, wodociągowcy mają zamiar... odtworzyć pas klinkierowy. Dlaczego?

- Nie możemy położyć od razu asfaltu, bo po zakończeniu wszystkich prac i tak planowana jest wymiana nawierzchni na całej ul. Wawelskiej. Chcemy uniknąć łączenia asfaltu - dodaje Bugaj i podkreśla, że powtórnie ułożona kostka będzie znacznie równiejsza niż do tej pory. - Ostatecznie kostka zniknie z ul. Wawelskiej w przyszłym roku - zapewnia rzecznik.

Utrudnienia dla kierowców

Na czas prac wodociągowców z ruchu wyłączony będzie skrajny prawy pas jezdni prowadzącej w kierunku centrum na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do wjazdu na teren stadionu Skra. Roboty mają potrwać do połowy maja.

jk/b

Pozostałe wiadomości