Ulice

Dziś Masa Krytyczna jedzie po raz ostatni

Ulice

| ShutterstockWarszawska Masa Krytyczna pojedzie w piątek

W piątek wieczorem Warszawska Masa Krytyczna zatoczy pożegnalną pętlę z pl. Zamkowego na Pragę Południe, Pragę Północ, Żoliborz i z powrotem do Śródmieścia. To ostatni przejazd.

Wrześniowa masa będzie ostatnią w dotychczasowej formule. Rowerzyści wystartują o godzinie 18, z placu Zamkowego, a kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w rejonie mostu Poniatowskiego, na Pradze Południe, potem na Pradze Północ, gdzie masa przejedzie m.in. Targową. Mostem Gdańskim rowerzyści pojadą na Żoliborz, potem odwiedzą Wolę, a koniec wrócą na pl. Zamkowy.

Tylko Powstańcza i Świąteczna

Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa i przypominają, że to ostatni tego typu przejazd stołecznymi ulicami. Kolejne już się nie odbędą, a wyjątkiem będą akcje okolicznościowe, np. Masa Powstańcza czy Masa Świąteczna.

Warszawska Masa Krytyczna się zmienia - zamiast cyklicznych przejazdów ulicami miasta - stawia na współpracę z miastem oraz edukację rowerzystów. O sprawie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Planowana trasa przejazdu w ostatni piątek września:

Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Waszyngtona, Francuska, Walecznych Saska, Waszyngtona, al. Zieleniecka, Targowa, pl.Wileński, al. Solidarności, Szwedzka, rondo Żaba, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, rondo Radosława, JPII, al. Wojska Polskiego, pl. Inwalidów Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego, Broniewskiego, JPII, rondo Radosława, Okopowa, Kercelak, al. Solidarności, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.
 Dystans to około 26 kilometrów.

Tak wyglądała lipcowa masa:

Masa krytyczna pojechała na MokotówMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

skw/r

Źródło zdjęcia głównego:  | Shutterstock