Dzikie zwierzę zagubione w mieście. "Ochraniali je kierowcy"

Warszawa

Nika/Kontakt24Jelonek w Wilanowie

Godzina 5.30, trzypasmowa jezdnia ulicy Wiertniczej, a na niej wystraszone zwierzę. Osłaniali je przejeżdżający obok kierowcy. Informację i zdjęcie dostaliśmy na Kontakt 24.

"Około 5.30 na środku jezdni kierowcy mogli spotkać wystraszonego jelonka. Nie wiadomo, czy maluch został potrącony, czy tylko się zgubił” - napisała Reporterka 24 Nika.

Jak dodała, zwierzę próbowało przedostać się przez pas zieleni, jednak barierki były dla niego za trudne do sforsowania.

"Kierowcy informowali się na bieżąco i osłaniali wystraszonego malucha przed ewentualnym dalszym potrąceniem" - dodała. Na miejsce wezwany został ekopatrol.

"Nie udało się znaleźć zwierzęcia"

Skontaktowaliśmy się z Jerzym Jabraszką ze straży miejskiej, który potwierdził otrzymanie zgłoszenia przez ekopatrol. Działania strażników nie przyniosły jednak rezultatu. - Nie udało im się znaleźć zwierzęcia. Przejrzeli okoliczne miejsca, jednak bez efektu - poinformował Jabraszko. - Najwyraźniej samo się oddaliło, miejmy nadzieję, że całe i zdrowe - podsumował.

Zdjęcie zwierzęcia na naszą prośbę obejrzał też Piotr Gruszka z Lasów Państwowych. Ocenił, że zagubione na ruchliwej ulicy zwierzę to kozioł sarny.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o dzikach pojawiających się w różnych miejscach Warszawy:

ab/pm

Dzik "na zakupach"PSB Mrówka NDM
wideo 2/5