Dzikie spacery po Pradze Południe. "Bawiły się przy torach"

Warszawa

Dziki na GrochowskiejIrena / Kontakt 24
wideo 2/2

W ostatnich dniach dziki upodobały sobie przechadzki Pragą Południe. Przemierzały chodniki, trawniki i ulice. Zdjęcia i filmy z tych podróży otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"Biegam sobie rano, a tu dziki sobie 'zwiedzają' ul. Kinową" – napisał jeszcze w środę Reporter 24 rochme. I pokazał zdjęcie kilku z nich idących wzdłuż trawnika nad ranem. Dziki uchwycił również w podwórku między blokami przy ogrodzonym placu zabaw.

Spacer przy torach

Ale nie tylko on natknął się na te zwierzęta. Inni użytkownicy także wysyłali zdjęcia i filmy ze spacerów dzików po zmroku.

"O godzinie 00:30 szedłem do apteki na plac Szembeka i nagle za torami zobaczyłem dziki. Chwilę bawiły się przy torach, po czym poszły ulicą Chłopickiego w stronę Olszynki Grochowskiej. Szok!" – relacjonował już w czwartek Jakub Lipiński.

Chwilę po północy dzięki zostały przyłapane również na Grochowskiej. Na nagraniu widać, jak zwierzęta stoją w grupce pomiędzy jezdnią a szynami, a chwilę później decydują się na przejście przez jezdnię na dziko.

Straż miejska podaje, że w środę otrzymywała zgłoszenia o dzikach, ale po dotarciu na miejscu już ich nie było. W czwartek informacja została przekazana do łowczego Lasów Miejskich - Warszawa.

ran/mś