Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Dwóch motocyklistów nie żyje, inni są ranni. Dramatyczny początek tygodnia

Ulice

Wypadek z udziałem motocyklistyArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Tragicznie zakończył się poniedziałkowy wypadek z udziałem motocyklisty w powiecie mińskim, podobnie było we wtorek w Ołtarzewie. Dwaj motocykliści zginęli. Ale to nie jedyne wypadki z udziałem kierowców jednośladów w tym tygodniu. Policjanci proszą o ostrożną jazdę.

We wtorek tuż po godzinie 19 do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Ołtarzew w powiecie warszawskim zachodnim.

- Tir zderzył się z motocyklistą na ulicy Umiastowskiej. Pomimo reanimacji, lekarz stwierdził zgon motocyklisty - poinformowała Ewa Szymańska z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowiczowi, do wypadku doszło, gdy kierowca ciężarówki wykonywał manewr lewoskrętu. - Podjęto próbę reanimacji motocyklisty, ale niestety bez skutku - relacjonował.

Przyczyny wypadku bada prokuratura.

"Uderzył w słup energetyczny"

W poniedziałek w miejscowości Piaseczno w powiecie mińskim doszło do równie tragicznego w skutkach zderzenia. Przed godziną 17 mińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o motocykliście, który uderzył w słup energetyczny.

- 23-letni kierujący motocyklem yamaha, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł - przekazali mińscy policjanci.

Przy okazji tego tragicznego zdarzenia, policjanci zaapelowali do kierowców, aby ostrożnie jeździć i stosować się do przepisów ruchu drogowego. "Sezon na podróżowanie motocyklem trwa. Jazda w trudnych warunkach atmosferycznych wymaga od kierujących jednośladami jeszcze większej koncentracji, uwagi i ostrożności" - napisali w komunikacie.

Ranni w wypadkach

We wtorek w Warszawie doszło też do kilku innych zdarzeń z udziałem jednośladów.

Po południu w Wawrze kierowca samochodu osobowego zderzył się z motocyklistą. - Mężczyzna został odwieziony do szpitala - podała policja.

Do zderzenia motocykla z samochodem doszło też na skrzyżowaniu alei "Solidarności" z Żelazną.Jak podała policja, kierujący jednośladem trafił do szpitala. Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Z kolei na jednej z jezdni bocznych trasy S8 zderzyły się cztery samochody i skuter. Nikt nie został poszkodowany.

Do kolejnego wypadku doszło wieczorem na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich i Emilii Plater. Zderzyły się dwa samochody i skuter. Jak podały służby, cztery osoby trafiły do szpitala.

mp/em/pm