Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Dwie osoby nie żyją, dwie ranne. BMW wbiło się pod ciężarówkę

Warszawa

Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości BłonieMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Śmiertelny wypadek w miejscowości Błonie, na drodze krajowej numer 92. Ciężarówka zderzyła się z autem osobowym. Dwie osoby nie żyją. Utrudnienia na trasie trwały przez kilka godzin.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 4 rano. - Poszkodowane zostały cztery osoby. Dwóch mężczyzn z auta osobowego zmarło, a kobieta i mężczyzna z ciężarówki zostali przewiezieni do szpitala - poinformował Kazimierz Jaworski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Błoniu.

Jak podała policja, kierujący osobówką mężczyzna miał 25 lat. - Trwa identyfikowane tożsamości pasażera. Osoby z ciężarówki były przytomne, kiedy zabrało je pogotowie, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - przekazała Ewelina Oćwieja z komendy policji w Starych Babicach.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że BMW, na prostym odcinku drogi, zjechało na lewy pas ruchu i zderzyło się z ciężarową scanią. Na miejscu pracuje prokurator - przekazał Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

Droga numer 92 po wypadku była zablokowana w obu kierunkach. Kierowców kierowano na objazdy. Około godziny 10.30 Oćwieja podała, że ruch na trasie odbywa się wahadłowo. Normalny ruch przywrócono około godziny 12.40.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

- Policja dokonuje pomiarów, żeby dokładnie oszacować jak doszło do wypadku. To jest stara trasa Warszawa-Poznań, która obecnie jest mniej uczęszczana ze względu na autostradę A2, ale nadal ruch lokalny w tych godzinach jest tutaj bardzo duży. Mieszkańcy okolicznych miejscowości tą trasą podążają do Warszawy - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter.

Jak dodał, kierowcy jadą objazdami, na których tworzą się ogromne korki.

Śmiertelny wypadek w miejscowości Błonie | warszawa@tvn.pl
Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Błonie | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Błonie | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Dwie osoby zginęły w wypadku w miejscowości Błonie | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Drugi wypadek w ciągu kilku godzin

To drugi tragiczny wypadek w tej okolicy. Do poprzedniego doszło we wtorek wieczorem w pobliskim Zaborówku, na drodze wojewódzkiej 580. Samochód uderzył w drzewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Resuscytacja drugiej osoby trwała 30 minut, ale nie przyniosła efektu.

Śmiertelny wypadek w Zaborówku
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

mp/r