Dwie karetki, jeden czas. Potrącenie pieszego i zderzenie z tramwajem

Ulice

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plZderzenie na Puławskiej

Na Mokotowie tramwaj zderzył się z karetką prywatnej firmy medycznej. Z kolei na Woli karetka pogotowia ratunkowego potrąciła pieszego na przejściu.

Do kolizji doszło przy skrzyżowaniu Puławskiej z Goworka.

- W zderzeniu brał udział tramwaj linii 4, jadący w kierunku centrum i karetka prywatnej firmy medycznej - relacjonował Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. - Tramwaj uderzył w lewy bok karetki. Wszystko wskazuje na to, że jeden z pojazdów wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle - dodał nasz reporter.

Nikt nie został ranny. - Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że karetka jechała na sygnale - poinformowała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji.

Zablokowane torowisko

- Pojazd Tramwajów Warszawskich ściągnął karetkę z torowiska. Ruch jest jeszcze wstrzymany, ponieważ trwają oględziny miejsca zderzenia. Bok karetki i przód tramwaju są mocno uszkodzone - mówił Węgrzynowicz. Na miejscu nadal pracuje policja.

Tramwaje linii 4, 10, 14, 18, 35 nie kursowały w obu kierunkach pomiędzy Królikarnią a placem Zbawiciela. Chwilę przed godziną 20 ruch w obu kierunku został wznowiony.

Potrącenie pieszego

Do wypadku z udziałem karetki doszło na Woli. Na przejściu dla pieszych na Żelaznej został potrącony mężczyzna. - Pierwszej pomocy udzieliła mu załoga tej karetki. Po chwili na miejsce dotarł drugi zespół ratowników medycznych, który przejął poszkodowanego - relacjonuje Węgrzynowicz.

- Pieszy został zabrany do szpitala - mówiła Bieniak. I dodała, że ze wstępnych ustaleń wynika, że karetka również jechała na sygnale. - Nie przewoziła pacjenta - zastrzegła policjantka.

Na Żelaznej pracują służby, jednak nie powoduje to większych utrudnień w ruchu.

kk/mś