Dwie betoniarki przejechały na czerwonym, obok kobiety z dzieckiem

Ulice

Piotr / Kontakt 24Niebezpieczna sytuacja na Kasprzaka

Dwie betoniarki przejechały przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. W tym czasie przy krawędzi zebry stała kobieta z dzieckiem w wózku. Była o krok od wejścia na jezdnię. Nagranie z zapisem tej sytuacji otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Nagranie zostało zarejestrowane w środę około godziny 18. Jego autor dojeżdżał do przejścia dla pieszych na ulicy Kasprzaka. Światło zmieniło się z zielonego na czerwone. Auta na środkowym i prawym pasie zatrzymały się. Lewy pas był wolny, jednak czerwone światło świeciło się tam jeszcze przed zmianą sygnalizacji dla aut na pozostałych pasach.

"Moim zdaniem było to bardzo niebezpieczne"

Na wysepce między jezdniami stała kobieta z dzieckiem w wózku. Gdy szykowała się do przejścia przez zebrę, lewym pasem przejechały dwie betoniarki. - Zwłaszcza druga z betoniarek przejechała przez przejście już wtedy, kiedy dla pieszych było zielone światło - relacjonował autor nagrania. - Moim zdaniem było to bardzo niebezpieczne, ale w tym miejscu często zdarzają się takie sytuacje, właśnie z udziałem betoniarek - dodał pan Piotr.

Mężczyzna przyznał, że nie przekazał nagrania na policję, ponieważ numery rejestracyjne pojazdów są nieczytelne.

kk//ec