Dwa tygodnie bez estakady. Ostatnie zmiany na Trasie AK

Warszawa

UM WarszawaZmiany na Trasie AK

Prace na Trasie AK i na moście Grota zbliżają się ku końcowi. Ale jeszcze przez dwa tygodnie z utrudnieniami trzeba będzie się liczyć na wysokości ul. Jagiellońskiej. W środę drogowcy zamkną łącznicę w kierunku Marek.

Od tygodnia kierowcy mogą już korzystać z jezdni głównych Trasy AK. Nie oznacza to jednak, że drogowcy zakończyli przebudowę. Jak informuje GDDKiA, do wykonania zostały jeszcze prace porządkowe. W najbliższych tygodniach będą one prowadzone po prawej stronie Wisły.

Na dwa tygodnie

W nocy ze środy na czwartek drogowcy zamkną wjazd z ul. Jagiellońskiej na Trasę Toruńską w kierunku Marek. Dla kierowców oznacza to utrudnienia. Przez dwa tygodnie będą musieli korzystać z objazdu, który prowadzić będzie ul. Modlińską, Płochocińską i Marywilska do węzła z Trasą Toruńską.

Jak informuje, GDDKiA, na zamkniętej łącznicy wykonawca będzie prowadził prace polegające m.in. na wymianie nawierzchni i roboty brukarskie.

Planowany termin zakończenia robót to 14 października.

Remont Trasy AK

Remont Trasy i mostu rozpoczął się 19 października 2013 roku. Przeprawa po przebudowie jest szersza o 10 metrów. W każdą stronę kierowcy mają do dyspozycji po 5 pasów ruchu.Przebudowany odcinek liczy 4,6 km długości i jest na nim pięć węzłów: Powązkowska, Broniewskiego, Marymoncka, Wisłostrada, Modlińska. Budowlańcy przy remoncie zużyli w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej.Koszt inwestycji to ponad 796 mln złotych.

Tak wygląda przebudowany most Grota:

Pierwsze auta na południowej nitce mostu Grota
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

jk/r