Dwa miesiące bez tramwajów na Andersa

ZTMRemont rozpocznie się 30 kwietnia

W sobotę rusza remont torów tramwajowych na Andersa. Od 30 kwietnia do 1 lipca składy przestaną kursować między stacją metra Ratusz Arsenał a ulicą Muranowską. Przez ten czas działać będzie zastępcza linia autobusowa.

Pierwszy etap prac potrwa od 30 kwietnia do 1 maja. - Przy stacji metra Ratusz Arsenał montowany będzie rozjazd nakładkowy, który umożliwi zmianę kierunku jazdy przez tramwaje dwukierunkowe – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Tramwaje zmieniają trasy

Na tym etapie trzy linie tramwajowe (15, 35 i 18) zmienią swoje trasy.

Linie 15 i 35 od strony Mokotowa będą skręcać w prawo na placu Bankowym. Dalej przez most Śląsko-Dąbrowski dojadą do Dworca Wileńskiego, gdzie zawrócą ulicami Jagiellońską, Ratuszową i Targową.

W prawo na placu Bankowym skręcać będzie też linia 18, która ulicą Jagiellońską dojedzie do pętli Żerań FSO.

Będą dodatkowe autobusy

Na tym etapie zostaną też uruchomione dwie dodatkowe linie: 75 i Z-5.

Linia tramwajowa 75 będzie kursować na trasie Marymont-Potok - Mickiewicza – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – Powstańców Śląskich – Nowe Bemowo.

Druga linia zastępcza Z-5 będzie kursować na trasie pl. Inwalidów – Mickiewicza – Andersa – plac Bankowy.

Od maja kolejny etap

Kolejny etap prac remontowych rozpocznie się 2 maja i potrwa do 1 lipca. Wówczas tramwaje linii 18 będą kursowały trasą objazdową obowiązującą od 30 kwietnia. Nie zmienią się też trasy linii 75 i Z-5.

Zmiany nastąpią jednak w kursowaniu linii 15 i 35, które od strony Mokotowa dojadą do stacji metra Ratusz Arsenał, tam zmienią kierunek jazdy i wyruszą w drogę powrotną. Te dwie linie będą obsługiwane wyłącznie przez tramwaje dwukierunkowe.

II etap prac remontowychZTM

Czytaj więcej o remontach tramwajów w ubiegłym roku:

Jakie remonty planują Tramwaje Warszawskie?
Jakie remonty planują Tramwaje Warszawskie?TVN24

kw/r

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości