Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Duży pożar na budowie bloku. Gęsty dym nad Stegnami

  TVN Warszawa

  Pożar na budowie blokuLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/3

  Duży pożar wybuchł na budowie bloku na Stegnach. Paliły się materiały ociepleniowe na dachu. Okolicę spowił ciemny dym. Zablokowane były aleja Wilanowska i ulica Śródziemnomorska.

  Pożar wybuchł w rejonie skrzyżowania ulicy Karczocha i alei Wilanowskiej.

  - Budynek, który został objęty pożarem ma 8-9 pięter - szacował Lech Marinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Według jego informacji, na dachu płonął styropian i inne materiały budowlane. Były co najmniej dwa źródła ognia. - Czarny, gęsty dym leci na Wilanów. Wiatr bardzo utrudnia akcję ratunkową - podawał Marcinczak.

  Dodał, że na miejscu pracowało wielu strażaków, byli też policjanci. - Strażacy musieli podchodzić bardzo blisko ognia, bo silny wiatr sprawiał, że woda nie dolatywała do płomieni - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

  Ogień z dołu na dach

  - Według świadków, z którymi rozmawiałem, pożar rozpoczął się na dole - w domku działkowym. Wiatr podniósł w powietrze płonące elementy albo śmieci, które dostały się na dach wysokiego bloku. Prawdopodobnie od nich zajął się styropian - przekazał nasz reporter.

  Taką wersję zdarzeń potwierdziła straż pożarna. "W rejonie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej 14 - Wilanów - (wiatr - red.) przeniósł ogień z pustostanu przy ul. Śródziemnomorskiej na sąsiedni budynek w trakcie budowy na 10. piętrze. W tej chwili mamy już sytuację opanowaną" - napisali na swoim facebookowym profilu warszawscy strażacy.

  Utrudnienia

  Ruch samochodowy został wstrzymany na ulicy Śródziemnomorskiej i w alei Wilanowskiej w obydwu kierunkach.

  Problemy miały także autobusy. "Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie skrzyżowania Sobieskiego/Al.Wilanowska występują utrudnienia w kursowaniu linii 139, 217, 317, 700, 710, 724. Autobusy zostały skierowane na trasę objazdową w kierunku Metro Wilanowska: ...Sobieskiego - św.Bonifacego- Sikorskiego - ..." - podawał Zarząd Transportu Miejskiego.

  Utrudnienia zakończyły się po godz. 21.20.

  mś/b