Duża awaria sygnalizacji na rogu Targowej i Ząbkowskiej

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plAwaria na Pradze Północ

W środę rano nie działała sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Targowej i Ząbkowskiej. - Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

Według czytelników, problem pojawił się już we wtorek. - Od wczoraj od godzin południowych jest awaria sygnalizacji świetlnej na ruchliwym skrzyżowaniu ul. Targowej i Ząbkowskiej - napisał w środę rano na Kontakt 24 Marek.

Awarię potwierdził Zarząd Dróg Miejskich. - Zgłoszenie dostaliśmy we wtorek i w środę. Za każdym razem przekazaliśmy informacje Tramwajom Warszawskim- powiedziała Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Dlaczego? - Sygnalizacja została przekazana TW, które wprowadzają tam priorytet dla tramwajów - wyjaśniła.

"Niebezpieczne sytuacje"

Na miejsce w środę rano pojechał nasz reporter.

- Jest to duże skrzyżowanie, z wieloma relacjami. Korki się nie tworzą, ale dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji. Na miejscu nie ma jednak policji - relacjonował w środę przed południem Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Monitorujemy sytuację, jak będzie taka potrzeba, pojedziemy na miejsce - powiedziała Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Do TW napisaliśmy maila z pytaniami o przyczyny awarii. Czekamy na odpowiedź. Tymczasem po godz. 12 stołeczna policja, awaria została usunięta i sygnalizacja działa.

Potrącenie kobiety

Według naszego czytelnika, we wtorek po południu doszło do potrącenia pieszego. Potwierdza to stołeczna policja. - Około godz. 18 doszło do potrącenia kobiety przez kierowcę opla. Poszkodowana trafiła do szpitala - poinformowała Włodarska.

Czytelnik uważa, że do wypadku doszło przez nie działające światła. Włodarska nie miała jednak informacji, czy w momencie wypadku nie działała sygnalizacja. Nie znane są także przyczyny wypadku. - Jest to ustalane - dodała.

su/r