Drogówka na wylotówkach

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. TVN Warszawa

Kiedy część warszawiaków szykuje się do wyjazdu na długi majowy weekend, policja rusza na patrole. Funkcjonariusze zapowiadają, że szczególna uwagę zwrócą na trzeźwość kierowców.

Stołeczne patrole będą zatrzymywać kierowców na drogach wylotowych i w samej Warszawie. - Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierowców - zapowiedział oficer dyżurny warszawskiej drogówki.

Kontroli można się spodziewać także na trasach dojazdowych do miast oraz w okolicach miejscowości turystycznych. W akcji będą brać udział oznakowane i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami.

- Będą sprawdzać prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz m.in. sposób przewożenia dzieci - powiedziała PAP Grażyna Puchalska z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Największego ruchu policja spodziewa się w piątek po południu, a potem 3 maja, gdy rozpoczną się powroty.

Przygotowanie do podróży

Policjanci radzą, żeby dobrze przygotować się do podróży. - Samochód powinien być w 100 procentach sprawny. Sprawdźmy stan oświetlenia, płynów eksploatacyjnych oraz ogumienia. Upewnijmy się, że mamy przy sobie komplet dokumentów: ważną polisę OC, ważny dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy - wymieniała Puchalska.

js/mz