Drogowe remonty w czterech dzielnicach

Warszawa

Urząd MiastaOrganizacja ruchu na Łodygowej

Drogowcy pracują na placu Krasińskich i na Odolanach. Prace, które oznaczają zmiany w ruchu zaczynają się również na Targówku i Ursynowie.

Trwa przebudowa Łodygowej nadzorowana przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. "Od poniedziałku 14 maja do 20 maja zamknięte będzie połączenie ulicy Przewoźników z Łodygową. Utrzymany będzie wyjazd Pszczyńską. Natomiast od wtorku, 15 kwietnia zwężony zostanie wlot ulicy Wyspowej" - informuje ratusz.

Zamknięta będzie wschodnia jezdnia, a ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią zachodnią. Tak organizacja będzie obowiązywać do początku czerwca.

"Po przebudowie ulica na odcinku od skrzyżowania z ulicą Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń" - informują urzędnicy.

Utrudnienia na Ursynowie

15 maja zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Relaksowej, Wąwozowej i Rosoła. "Utrudnienia związane są z przebudową ulicy Relaksowej realizowaną przez dzielnicę Ursynów. Na odcinku od Rosnowskiego do Wąwozowej zostanie wybudowana druga jezdnia. Objazd skrzyżowania będzie poprowadzony Przy Bażantarni" - podaje urząd miasta.

Od 22 maja zostanie przywrócony ruch na Relaksowej i Rosnowskiego.

Autobusy linii 166 z pętli Osiedle Kabaty pojadą prosto aleją Komisji Edukacji Narodowej i skręcą w Belgradzką. Linia 192 będzie miała skróconą trasę do przystanku Kiepury. Natomiast autobusy linii nocnej N37 będą kursowały zmienioną trasą ulicami: Os. Kabaty - aleją Komisji Edukacji Narodowej - Przy Bażantarni - Rosoła - Belgradzką i dalej swoją podstawową trasą.

Objazdy na Ursynowie
Urząd Miasta

W Śródmieściu i na Woli

W Śródmieściu prace trwają na Miodowej i placu Krasińskich. Ale również na Woli.

"Na Odolanach, na ulicy Gniewkowskiej - w ramach tych robót ulica na blisko dwukilometrowym odcinku – od ul. Mszczonowskiej do torów kolejowych na granicy dzielnicy Wola - będzie jak nowa, z nową podbudową, nawierzchnią, poboczami" – podaje urząd miasta.

Na Mszczonowskiej jest warstwa wiążąca, trwają prace związane z podbudową.

ZOBACZ MATERIAŁ O REMONCIE DROGI NA JANA KAZIMIERZA:

Drogowcy załatali nawierzchnię na Jana KazimierzaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

ran/pm