Drogowcy zwężają Żołnierską. Utrudnienia dla kierowców

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plBędą utrudnienia na Żołnierskiej

Ważne zmiany dla kierowców związane z przebudową ul. Żołnierskiej. We wtorek drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu. Należy liczyć się z utrudnieniami. Ponadto, od środy zamknięta będzie też ulica Kwitnąca na Bielanach.

Pierwszy etap utrudnień potrwa do 17 czerwca. Drogowcy zwężają zarówno zachodnią, jak i wschodnią jezdnię ul. Żołnierskiej.

Ruch jednym pasem

Zwężenie nastąpi w dwóch miejscach. Pierwsze znajduje się około 400 metrów od skrzyżowania z ul. Marsa. Tam planowane jest obustronne zwężenie jezdni wschodniej i zachodniej o skrajne lewe pasy. Drugie natomiast to skrzyżowanie z ul. Strażacką, gdzie zaplanowano zawężenie prawostronne jezdni wschodniej i zachodniej.

W tym czasie na skrzyżowaniu z ul. Strażacką, w miejscach zawężeń, ruch będzie prowadzony jednym pasem. Na węźle zostaną utrzymane dotychczasowe relacje.

Drugi etap obejmuje dwa dni (15 i 16 czerwca). Drogowcy będą kontynuować prace związane z kanalizacją deszczową. W związku z tym, na jezdni zachodniej (zjazd z wiaduktu kolejowego w kierunku Centrum) planowane są naprzemienne zajęcia pasów ruchu.

W nocy ze środy na czwartek prace przeniosą się 300 metrów od skrzyżowania z ulicą Marsa, co spowoduje zajęcie środkowego i prawego pasa ruchu. Utrudnienia potrwają od godz. 22 do 6 rano.

Utrudnienia na Bielanach

Remont na Żołnierskiej to nie jedyne utrudnienia, z którymi muszą liczyć się mieszkańcy w najbliższych dniach.

Od środy, od godz. 10.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kwitnąca na Bielanach (pomiędzy ul. Conrada a ul. Bogusławskiego). Kierowcy będą kierowani na objazdy, poprowadzone ul. Conrada i Bogusławskiego.

Remont ulicy Kwitnącej będzie obejmował wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową, regulację krawężników i zatoki. Wszystkie prace mają się zakończyć w połowie sierpnia.

CZYTAJ TAKŻE: Wyremontują Marsa i Żołnierskiej, ale korki zostaną

Korek na Żołnierskiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kw/sk