Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Drogowcy wyznaczyli objazdy, a kierowcy jadą pod prąd

Warszawa

Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plW Bema pod prąd

Sznur samochodów jedzie Wolską, a kiedy dojeżdża do fragmentu zamkniętej ulicy… skręca w lewo, pod prąd. Informacje dostaliśmy od naszego czytelnika.

Kolejarze w środę rozpoczęli przymiarki do zburzenia wiaduktu na Wolskiej. Zamknęli ulicę pomiędzy Bema a Prymasa Tysiąclecia. Wyznaczyli objazdy, ale nie wszyscy kierowcy do instrukcji drogowców się dostosowali.

"Myślenie boli"

"Zapraszam na Wolską - ludzie jadą na pamięć później jeden za drugim zawracają przy wiadukcie. Wystarczy poczytać i wiadomo że objazd jest przez ul. Bema. Podobno doba elektronicznej informacji ale logiczne myślenie niektórych boli" - napisał nasz czytelnik. Zaproszenie przyjął nasz reporter Mateusz Szmelter. - Kierowcy jadący od centrum powinni zawrócić na skrzyżowaniu z Bema, ponieważ objazd został poprowadzony ulicą Kasprzaka. Jednak tego nie robią, dojeżdżają do zamkniętego fragmentu ulicy, skręcają w Bema i jadą pod prąd - relacjonuje Szmelter. I dodaje, że objazdy są czytelnie oznaczone. - Już na Towarowej pojawia się informacja o objazdach, a bardzo duża liczba kierowców i tak jedzie pod prąd - ocenia.

Objazdy

O utrudnieniach powinni pamiętać też podróżujący komunikacją miejską. Na objazdy zostały skierowane tramwaje linii 10, 11, 13, 26 i 27 oraz autobusy nocnej linii N42. Od poniedziałku Wolska będzie przejezdna, ale zwężona do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. kz/mś