Drogowcy wracają na Bartycką, tramwajarze pracują w Jerozolimskich

Warszawa

Wymienili nawierzchnię ul. BartyckiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

W weekend drogowcy rozpoczną kolejny etap remontu Bartyckiej. Tego samego dnia tramwajarze będą pracować w Alejach Jerozolimskich przy placu Starynkiewicza.

"Doraźną wymianę nawierzchni przeprowadziliśmy już na odcinku Bartyckiej od Czerniakowskiej do Pod Kopcem. Teraz czas na drugi etap, który rozpoczynamy w piątek o 22.00" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy zajmą się 700-metrowym odcinkiem od Pod Kopcem do Figowej. Na Bartyckiej zostaną do poniedziałku do 4 rano. W tym czasie wymienią nawierzchnię jezdni i wyprofilują ją w sposób, który poprawi odpływ wody, bo mieszkańcy o podtopieniach ulicy informowali nas bardzo często.

Objazdy

Tam, gdzie będzie to niezbędne, planowane są drobne prace brukarskie. "Ze względu na technologię prac muszą one być prowadzone całą dobę, także nocą" - informują urzędnicy.

Na czas remontu ulica będzie wyłączona z ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Czerniakowską, al. Becka (Trasa Siekierkowska), Polską, Gościniec. Połączenia z ul. Bartycką nie będą miały ulice: Pod Kopcem, Grupy AK "Północ" i Ku Wiśle. W miarę możliwości zachowany zostanie dojazd do posesji.

ZDM wyznaczył objazdy
ZDM

Doraźny remont

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, to jedynie doraźny remont. "Wiosną Rada Warszawy przyznała dodatkowe środki na takie właśnie prace. Mają one przedłużyć trwałość jezdni o kilka lat, do czasu wykonania kompleksowej przebudowy ulicy" - czytamy w komunikacie.

Remont generalny zaplanowany jest na lata 2018-2022, czyli po wybudowaniu tak zwanej Czerniakowskiej-bis, alternatywnego wyjazdu dla mieszkańców Siekierek.

Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM
Remont Bartyckiej | ZDM

Remont torowiska

W weekend Tramwaje Warszawskie rozpoczną remont rozjazdu torowego w al. Jerozolimskich przy pl. Starynkiewicza, co będzie miało związek ze zmianami w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.

Od poniedziałku tramwaje nie kursują pomiędzy Dworcem Centralnym a pl. Zawiszy. Do centrum dojeżdża linia 9 obsługiwana przez dwukierunkowe składy (za al. Jana Pawła II zamontowano specjalny rozjazd).

"W piątek, 4 sierpnia, od rana wprowadzony zostanie drugi etap zmian w organizacji ruchu. Przejazd przez torowisko tramwajowe nadal będzie zamknięty, ale znowu będzie można skręcić z al. Jerozolimskich w prawo na pl. Starynkiewicza" - informuje miasto.

Utrudnienia w tym miejscu potrwają do 18 sierpnia, tramwaje wrócą na swoje trasy trzy dni później.

Utrudnienia przy placu Starynkiewicza
UM

kz/b/jb