Ulice

Drogowcy, tramwajarze, biegacze. Weekend pełen utrudnień

Ulice

ZDMDrogowcy wracają na Bitwy Warszawskiej 1920

W ostatni weekend sierpnia kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Drogowcy wrócą na ul. Bitwy Warszawskiej 1920, tramwajarze rozpoczną modernizację torowiska, a w niedzielę odbędzie się półmaraton.

W piątek drogowcy zamknęli jezdnię Bitwy Warszawskiej 1920 w kierunku Dworca Zachodniego. Utrudnienia potrwają do poniedziałku do 4 rano. W tym czasie drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Grójeckiej do Al. Jerozolimskich.

Objazd poprowadzony został ulicami: Grójecką – Kopińską – ppłk. M. Sokołowskiego "Grzymały" – Al. Jerozolimskie lub Grójecka – al. Krakowska – Łopuszańska – Al. Jerozolimskie.

Nie można przeciąć ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. jadąc w ciągu ulic Szczęśliwickiej i Białobrzeskiej (wyjazd z tych ulic jest możliwy tylko od strony ul. Kopińskiej).

Węziej na Połczyńskiej

Z utrudnieniami muszą liczyć się także kierowcy jadący ul. Połczyńską. Do niedzieli, 30 sierpnia, wieczorem wyłączona z ruchu będzie jezdnia w kierunku centrum na wysokości budowanej nowej ulicy - Nowolazurowej. Na odcinku pomiędzy ul. Szeligowską a ul. Dostawczą ruch w obydwu kierunkach odbywa się na jezdni północnej, na której kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Utrzymany został skręt w ul. Dostawczą.

Utrudnienia związane są z układaniem nawierzchni.

Pobiegną w półmaratonie

W niedzielę spore zmiany czekają na kierowców po praskiej stronie. Wszystko za sprawą BMW Półmaratonu Praskiego. Pierwsze utrudnienia rozpoczną się jednak już w sobotę. Od godz. 22.00 nieprzejezdna będzie al. Zieleniecka pomiędzy rondem Waszyngtona a ul. Zamoyskiego.

Uczestnicy biegu wystartują w niedzielę o godz. 8.45 z al. Zielenieckiej.

Trasa prowadzić będzie: al. Zieleniecką, rondem Waszyngtona, Francuską, Zwycięzców, Saską, Egipską, Bora-Komorowskiego, Abrahama, Fieldorfa, Wałem Miedzeszyńskim (jezdnia w kierunku centrum), zawrotka na wysokości ul. Bronowskiej, Wałem Miedzeszyńskim (jezdnia w kierunku granicy miasta), Wybrzeżem Szczecińskim, zawrotka w rejonie mostu Śląsko-Dąbrowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim (jezdnia w kierunku Pragi Północ), Siwca, Zamoyskiego, Sprzeczną, Marcinkowskiego, Targową, Zamoyskiego, al. Zieleniecką.

Meta zlokalizowana będzie w parku Skaryszewskim. Jak informują organizatorzy, bieg zakończy się ok. godz. 10.00, dekoracja zwycięzców rozpocznie się o godz. 10.30.

Tramwajarze zmykają ulice

W niedzielę, 30 sierpnia rozpocznie się modernizacja trasy tramwajowej od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. W związku z pracami wyłączona z ruchu zostanie ul. 11 Listopada od ul. Targowej do ul. Inżynierskiej.

Jak deklarują urzędnicy, utrzymany będzie dojazd do posesji, ale wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Plac budowy znajdzie się na skrzyżowaniu z ul. Inżynierską i z tego powodu nie będzie można przeciąć ul. 11 Listopada jadąc w ciągu ul. Inżynierskiej.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Targowa – Ratuszowa – 11 Listopada. Na ul. 11 Listopada pomiędzy ulicami Inżynierską i Ratuszową będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Taka organizacja ruchu potrwa do 18 września. Również w związku z modernizacją trasy tramwajowej od niedzieli do 13 września zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia ul. Bazyliańskiej na skrzyżowaniu z ul. Rembielińską. W tym miejscu remontowany będzie przejazd przez torowisko, a ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na północną jezdnię.

Ponadto w tym samym czasie wyłączone zostanie przejazd przez tory tramwajowe i ul. Rembielińską pomiędzy ulicą Bartniczą a Wyszogrodzką. Ulica Bartnicza stanie się ślepa, a ul. Wyszogrodzką będzie można dojechać do skrzyżowania i wjechać w ul. Rembielińską.

Objazd dla zamkniętego odcinka ul. Bartniczej zostanie poprowadzony ul. Matki Teresy z Kalkuty. Objechać zamknięty odcinek ul. Bartniczej można także ulicami L. Kondratowicza lub Poborzańską.

Tu znajdziesz szczegółowy harmonogram prac

Tak o planowanych pracach opowiadał w połowie sierpnia Andrzej Franków z ZTM-u:

Andrzej Franków o zmianach na Bródnie
Andrzej Franków o zmianach na Bródnietvnwarszawa.pl

su/sk

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości