Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Drogowcy nie otworzyli objazdu w Al. Jerozolimskich

Warszawa

targeo.pl /tvn24.plNie otworzą objazdu w A. Jerozolimskich

Pomimo zapowiedzi, nowa organizacja ruchu w Alejach Jerozolimskich nie została wprowadzona w piątek. Komisja odbierająca objazd miała zastrzeżenia do oświetlenia i geometrii jezdni.

Drogowcy zaplanowali wprowadzenie objazdu placu budowy węzła Salomea na godzinę 16.00 w piątek.

Dwie godziny po terminie Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że nie zostanie on otwarty.

- Komisja, a w szczególności Zarząd Dróg Miejskich, nie pozwoliła na wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ze względu na brak tymczasowego oświetlenia drogi. Zgłosiła też uwagi do geometrii tymczasowej drogi w miejscu połączenia z istniejącą – wyjaśniła Tarnowska.

Jak dodała, wykonawca w trybie pilnym przeanalizuje uwagi i wprowadzi konieczne poprawki. Następnie ponownie zbierze się komisja. – Nie mogę podać konkretnego terminu, ponieważ prace będzie prowadzić wykonawca węzła – wyjaśniła.

Dwa pasy do centrum

Na tymczasowej drodze w kierunku centrum, kierowcy, tak jak dotychczas, będą mieli do dyspozycji 2 pasy ruchu. Po wprowadzeniu objazdu wykonawca zajmie się budową estakad, przebudową Al. Jerozolimskich oraz infrastruktury podziemnej, poinformowała GDDKiA.

Wykonawca zakłada zakończenie prac pod koniec tego roku.

wp/roody