Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Drogowcy naprawili studzienki na Trasie Łazienkowskiej. To jeszcze nie koniec

TVN Warszawa


Prawie 60 naprawionych studzienek, a to wcale nie koniec. Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się efektami prac na najbardziej uczęszczanych drogach w stolicy.

Pęknięte włazy, uszkodzone pierścienie czy brakujące klapy w studzienkach to problem, z którym często zmagają się użytkownicy warszawskich ulic. Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy w tym roku między innymi o uszkodzonej studzience w alei Prymasa Tysiąclecia czy na trasie S8, powodujących duże utrudnienia na trasach, a w rezultacie kilkukilometrowe korki.

Naprawili 32 studzienki

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, w tym roku naprawionych ma zostać 80 studzienek w całej Warszawie. Prace przeprowadzone zostały już przy 25 włazach w alei Prymasa Tysiąclecia.

W ostatnim czasie drogowcy pracowali także nad naprawą studzienek na Trasie Łazienkowskiej, na odcinku od pomnika Lotnika do placu Na Rozdrożu. W sumie naprawione zostały 32 studzienki, a w kolejnych tygodniach będą prowadzone dalsze prace.

"Aktualnie jesteśmy w trakcie rozstrzygania przetargu, w ramach którego chcemy naprawić ponad 200 kolejnych włazów i wpustów. Otrzymaliśmy już oferty, teraz trwa ich analizowanie" - informuje ZDM i przypomina, że nie wszystkie studzienki należą do miasta. "Jednak w razie awarii pogotowie drogowe ZDM i tak niezwłocznie je zabezpiecza" - zapewnia w komunikacie.

Trasa Łazienkowska jest jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych w stolicy. Codziennie w obu kierunkach korzystają z niej tysiące pojazdów, co powoduje że studzienki wykorzystywane są do granic możliwości. Zapadnięte lub wystające włazy i studzienki często zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o uszkodzonej studzience w alei Prymasa Tysiąclecia:

Utrudnienia zaczynają się już na trasie S8TVN24
wideo 2/3

ab/pm