Drogowcy na Jagiellońskiej. Tramwajarze na placu Zbawiciela

Warszawa

UMObjazd zamkniętego odcinka

Jagiellońska do remontu. Jezdnia w kierunku Białołęki od środy będzie zamknięta. Żeby utrudnienia trwały jak najkrócej, drogowcy będą pracować w dzień i w nocy. Z kolei w czwartek rozpocznie się remont torowiska na placu Zbawiciela.

Drogowcy na Jagiellońskiej pojawią się w środę o godzinie 22. Prace będą prowadzone na jezdni w kierunku Białołęki – dokładnie na odcinku od ronda Starzyńskiego do ulicy Platerówek.

Objazdy

W czasie prac droga będzie zamknięta dla ruchu. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Starzyńskiego – rondo Żaba – św. J. Odrowąża – Wysockiego – Trasa Toruńska lub most Gdański – Słomińskiego – Szymanowska – Zakroczymska – Wenedów – Wybrzeże Gdyńskie – most gen. Grota-Roweckiego.

Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich dojazd do Golędzinowskiej będzie możliwy wyłącznie drogą serwisową od strony Platerówek. Ponadto zostanie zamknięty wlot Zatylnej, czyli drogi łączącej wzdłuż nasypu kolejowego Wybrzeże Helskie z Jagiellońską. Będą mogli na nią wjechać tylko dojeżdżający do ulicy Wybrzeże Puckie i do posesji.

Inaczej pojadą autobusy linii: 509, N14 i N64.

"Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na znaki informujące o objazdach. Ze względu na technologię prac – m.in. konieczność pozostawienia do wyschnięcia nowo ułożonych warstw nawierzchni – roboty muszą być wykonywane całą dobę, także w nocy. Mieszkańców przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość" – apeluje ZDM.

Utrudnienia powinny zakończyć się w poniedziałek około godziny 4.

Remont torowiska

Przez cztery dni prace będą się toczyły także na placu Zbawiciela. Tramwaje Warszawskie zaplanowały wymianę szyn na łuku torów biegnących przez plac. Rozpocznie się ona w czwartek (16 sierpnia) i potrwa do niedzieli (19 sierpnia).

W związku z tym, zamknięta będzie jezdnia między Marszałkowską a Nowowiejską. Dodatkowo, kierowcy jadący z Mokotowskiej i alei Wyzwolenia nie będą mogli przejechać przez rondo w kierunku Mokotowskiej. Ratusz ostrzega też, że na czas remontu nie będzie możliwe zawracanie na rondzie dla kierowców jadących Marszałkowską od strony Mokotowa.

Objazd będzie prowadził przez plac Konstytucji i ulicę Waryńskiego do Nowowiejskiej.

Remont nie będzie jednak oznaczał utrudnień dla pasażerów tramwajów. Przypomnijmy, z powodu remontu torowiska na Puławskiej, składy nie jeżdżą tymczasowo przez plac Zbawiciela.

Objazd remontu na placu Zbawiciela
Urząd Miasta

W środę kierowcy powinni pamiętać też o utrudnieniach związanymi z defiladą:

Gronkiewicz-Waltz o nowej trasie defiladyTVN24
wideo 2/1

kz/kk/mś