Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Drogowców plan na majówkę: Jerozolimskie i Radzymińska

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPrzygotowania do remontu Jerozolimskich

Aleje Jerozolimskie doczekają się frezowania. W długi, majowy weekend na jedną z najważniejszych arterii w mieście wjedzie ciężki sprzęt..

Remont odcinka między Poznańską a Emilii Plater rozpocznie się w piątek, 28 kwietnia o godz. 22. Robotnicy zajmą jezdnię w kierunku Wisły.

Przygotowania do szybkiego remontu już trwają. - Z ruchu wyłączony jest buspas, ale nie powoduje to większych utrudnień. Zerwana jest również część jezdni i chodnika - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Prace mają zakończyć się w poniedziałek, pierwszego maja. "Remont obejmie także skrzyżowanie z ul. E. Plater oraz fragment tej ulicy po obu stronach skrzyżowania. Co ważne, w ramach remontu nową nawierzchnię otrzyma chodnik po południowej stronie Alei Jerozolimskich" – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

Również na Radzymińskiej

To nie koniec majówkowych planów. 1 maja ma rozpocząć się również frezowanie Radzymińskiej. Nowy asfalt pojawi się na wschodniej jezdni, od Łodygowej do granicy miasta (bez skrzyżowania z Łodygową).

Prace w tym rejonie zaplanowane zostały maksymalnie do 5 maja do godz. 4.

W ubiegłym roku ZDM przeprowadził frezowanie około 50 warszawskich ulic:

Frezowanie na Wrocławskiej Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ran/mś