Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Ulice

Dołożyli jeszcze jeden remont. Korek po horyzont

Ulice

| Eurosportfot

20 minut zajmuje pokonanie krótkiego odcinka pomiędzy wiaduktem przy Dworcu Centralnym, a Nowowiejską. Kierowcy muszą się przyzwyczaić do utrudnień także w drugą stronę. Przejazd ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości przez najbliższe dni będzie szczególnie utrudniony. Do trwającego remontu torowiska doszła przebudowa magistrali wodociągowej.

Wodociągowcy przebudowuja magistralę pod al. Niepodległości na odcinku od al. Armii Ludowej do ul. Nowowiejskiej. Kierowcy jadący w kierunku centrum mają od środy do dyspozycji tylko jeden pas. Do tego nie można skręcić z Armii Ludowej w al. Niepodległości. - Tam dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kierowcy są zdezorientowani - relacjonował w czwartek Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Na Niepodległości korek tworzy się w obie strony, bo prace w tym rejonie prowadzą też Tramwaje Warszawskie. W porannym szczycie gorzej jest w stronę Mokotowa.

"Sytuacja nie jest ekstremalna"

Rzecznik Miejskiego przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przekonywał w środę, że najnowsze zmiany nie dadzą się aż tak bardzo we znaki kierowcom. W związku ze świętami i nadchodzącym majowym weekendem ruch jest mniejszy - stwierdził.

- Trzeba się liczyć z utrudnieniami, ale sytuacja nie jest ekstremalna - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik MPWiK Roman Bugaj.

Nowe rury w starych

Prowadzone przez MPWiK prace to wymiana studzienek kanalizacyjnych w rejonie remontowanego torowiska oraz tworzenie tzw. przecisku, czyli umieszczanie w starych rurach nowych, o lepszej jakości. - Taka metoda nie wymaga dużego rozkopania terenu, bo działamy na istniejących już połączeniach - dodał rzecznik.

Remont ma potrwać do 8 maja. Tego dnia zostaną przeprowadzone próby szczelności nowych rur. Jeśli pójdą pomyślnie, wodociągowcy skończą remont.

Utrudnienia związane z remontem torowiska mają się skończyć w tym samym czasie.

js/ec/mz