Do 2 razy sztuka. 3 tygodnie bez wiaduktu ul. Saskiej

Warszawa

Zamknięty wiadukt ul. Saskiej | UM
Zamknięty wiadukt ul. Saskiej | UM
Zamknięty wiadukt ul. Saskiej | UM
Zamknięty wiadukt ul. Saskiej | UM
Zamknięty wiadukt ul. Saskiej | UM
Zamknięty wiadukt ul. Saskiej | UM

Zapowiadany w sierpniu i w ostatniej chwili odwołany remont wiaduktu ul. Saskiej, ma rozpocząć się w poniedziałek. Kierowcy i komunikacja miejska pojadą objazdami. Utrudnienia potrwają do końca września.

Wiadukt zostanie zamknięty w nocy z niedzieli na poniedziałek (9 na 10 września).

Otwarty dla pieszych

Podczas prac na wiadukcie wymieniona zostanie izolacja i nawierzchnia jezdni. Po wiadukcie będą mogli poruszać się tylko piesi. Chodniki i schody nie zostaną zamknięte. Czynne będą także wszystkie wjazdy i zjazdy na połączeniu ul. Saskiej i Trasy Łazienkowskiej.

Objazdy

W związku z zamknięciem wiaduktu autobusy, zwykle jeżdżące ul. Saską, pojadą objazdem ulicami Zwycięzców – Paryską – Brukselską – Ateńską. Nowymi trasami kursować będą linie dzienne: 111, 123, 147, 151, 411, 507 oraz 509 oraz nocne: N02, N22 oraz N72.

Na pasażerów czekają również zmiany przystankowe. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Samochody prywatne zamknięty wiadukt ominą ulicą Paryską.

Windy będą… w przyszłym roku

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich przy wiadukcie pojawią się również nowe urządzenia dźwigowe. Wkrótce drogowcy uruchomią procedury związane z przetargiem na ich montaż. Do końca roku przy wiadukcie zostaną wylane ławy fundamentowe. Urządzenia dźwigowe zostaną zamontowane jednak dopiero w przyszłym roku.

Już raz miał być

Remont wiaduktu ul. Saskiej miał odbyć się pod koniec sierpnia. W ostatniej chwili został jednak odwołany. Jak tłumaczył rzecznik ZDM Adam Sobieraj remont nie rozpoczął się ze względów logistycznych. Rzecznik nie chciał jednak doprecyzować, co dokładnie ma na myśli.