Długi weekend na drogach: 39 osób rannych, 59 nietrzeźwych kierowców

Ulice

Mateusz Szmelter, Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plWypadki podczas długiego weekendu

Od początku długiego weekendu w Warszawie i okolicach doszło do kilkudziesięciu wypadków. Służby zatrzymały również 59 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Stołeczna policja podsumowała długi weekend na drogach. Jak podaje w swoim komunikacie, na warszawskich trasach i w okolicach funkcjonariusze odnotowali 25 wypadków, w wyniku których 39 osób zostało rannych.

Służby odnotowały również 59 kierowców pod wpływem alkoholu.

W ciągu czterech dni, 59 nietrzeźwych kierowców

Według relacji policji, funkcjonariusze strzegli bezpieczeństwa na trasach, kontrolowali kierowców, czy jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego. "Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Służby zwracały również uwagę na stan techniczny pojazdów, a także na trzeźwość kierowców.

Weekendowe zderzenia

W piątek 16 sierpnia po południu doszło do zdarzenia na ulicy Ostrobramskiej. Wówczas, jak relacjonował nasz reporter, volkswagen zderzył się z samochodem pomocy drogowej, który przewoził inne auto.

Natomiast dzień później, w sobotę, w Alejach Jerozolimskich zderzyły się trzy samochody osobowe.

W niedzielę też doszło do wypadku, przed godziną 7 na skrzyżowaniu ulic Świętego Bonifacego i Sobieskiego. Jak podała wówczas policja, jeden z kierowców biorących udział w zdarzeniu był pod wpływem alkoholu.

Do zderzenia na Ostrobramskiej doszło 16 sierpnia:

Zderzenie na Ostrobramskiej (wideo bez dźwięku)Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

em/ran

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl