Dla pieszych, rowerzystów i kierowców. Zmiany na Targówku Mieszkaniowym

Warszawa

ZDMZmiany na Targówku

Duże zmiany planują drogowcy na Targówku Mieszkaniowym. Jeszcze w tym roku zapowiadają przebudowę ulic: Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej.

Część dzielnicy jest dziś placem budowy. Tak zwana „obwodnica Targówka” została objęta czasową organizacją ruchu związaną z budową II linii metra. Zablokowany jest przejazd Pratulińską i Ossowskiego.

Po zakończeniu prac wykonawca ma obowiązek odtworzyć obszar zajęty pod budowę stacji. Ale w tym wypadku drogowcy chcą, żeby Targówek Mieszkaniowy się zmienił. Właśnie ogłosili przetarg na wykonawcę prac.

Nowe ronda, ławki, droga rowerowa

Zmieni się organizacja ruchu, zostaną przebudowane chodniki i oświetlenie. Powstanie droga dla rowerów i ścieżki biegowe. Przybędzie też zieleni.

"Na jezdni zostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, zaś pozostałą przestrzeń wykorzystamy do wyznaczenia miejsc postojowych. W sumie w ten sposób wyznaczone będzie 140 miejsc do parkowania" - informują drogowcy.

Skrzyżowania Handlowej z Gorzykowską, Pratulińską i Kołową zmienią się w ronda. Piesi będą mogli przejść na drugą stronę ulicy przez Handlową (między Lusińską a Kołową, przy Lusińskiej, Mokrej i Szczepanika) i przez Myszkowską (przy Hodowlanej). Wszystkie przejścia będą wyposażone w tak zwane azyle.

211 nowych drzew

Zmienią się też chodniki. Drogowcy wyznaczą trzykilometrową drogę dla rowerów oraz ścieżkę biegową.

"Ustawimy również kilkanaście nowych ławek i kilkadziesiąt stojaków na rowery. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami, na których zainstalujemy ponad 400 opraw oświetleniowych typu LED" -informują urzędnicy.

ZDM zapowiada też posadzenie 211 nowych drzew. Pojawią się klony, jesiony, graby i brzozy. Przybędzie też krzewów.

Wykonawca który wygra przetarg, będzie miał za zadanie wykonać roboty do listopada 2018 roku.

Kamera tvnwarszawa.pl odwiedziła budowę stacji metra Targówek:

Prezydent stolicy o postępie pracTVN24 , tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/pm