Zderzenie w Łomiankach. "Jeden z kierowców był wcześniej sprawcą kolizji w Warszawie"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Relacja reportera tvnwarszawa.pl z miejsca zdarzeniaTVN24
wideo 2/2
TVN24Relacja reportera tvnwarszawa.pl z miejsca zdarzenia

Na drodze krajowej numer 7 w Łomiankach doszło do zderzenia samochodów. Jak podaje policja, jeden z kierujących spowodował wcześniej kolizję w Warszawie. Zablokowany został częściowo przejazd w stronę Gdańska.

Jak precyzuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, do zderzenia doszło na drodze krajowej numer 7 w Łomiankach na wysokości ulicy Wiślanej. - Zderzyły się tutaj cztery samochody. Z moich informacji wynika, że jedna osoba była uwięziona w pojeździe – mówił na początku nasz reporter.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24

"Nie rozliczył kolizji"

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 8.30. Na miejscu okazało się, że to kolizja i nie ma osób poszkodowanych. Jedna osoba nie mogła wysiąść z auta, bo samochody tak się ustawiły, że drzwi były zablokowane. Strażacy musieli odholować pojazd, żeby ta osoba swobodnie wyszła – opowiadał Kazimierz Jaworski z komendy straży pożarnej Warszawa Zachód.

Oficer prasowy warszawsko-zachodniej komendy Ewelina Gromek-Oćwieja podała z kolei wstępne ustalenia przebiegu zdarzenia: - Jeszcze na terenie Warszawy doszło do stłuczki między dwoma kierowcami – jedna toyota otarła się o drugą przy zmianie pasów. Sprawca tego zdarzenia nie zatrzymał się jednak i nie rozliczył kolizji, w związku z tym poszkodowany powiadomił służby przez numer 112 i jechał cały czas za tą toyotą, żeby na bieżąco przekazywać służbom lokalizację. Sprawcę udało zatrzymać się właśnie na skrzyżowaniu krajowej "7" z Wiślaną, gdzie zderzył się ze stojącymi na światłach volkswagenem i skodą.

Policjantka przekazała również, że jedna osoba była opatrywana przez pogotowie ratunkowe, ale nie odniosła obrażeń na tyle poważnych, żeby wymagała hospitalizacji.

Utrudnienia

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na krajowej "siódemce". - Dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska są zablokowane – ostrzega strażak. Ruch odbywa się jednym pasem przeznaczonym do lewoskrętu.

Wielki apel do kierowców, żeby mimo tego, że są fatalne warunki na drogach, pada śnieg, zachowali ostrożność i uzbroili się w cierpliwość, bo na tym odcinku między Warszawą a Łomiankami spędzą dziś więcej czasu niż zazwyczaj – dodaje reporter tvnwarszawa.pl.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl