Depeche Mode na Narodowym. Saska Kępa zamknięta

Warszawa

ShutterstockDepeche Mode zagra na Narodowym

W piątek na Stadionie PGE Narodowym zagra słynny brytyjski zespół Depeche Mode. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada zmiany w komunikacji miejskiej, w tym dodatkowe autobusy i tramwaje, które rozwiozą fanów do domów.

Mieszkańcy i kierowcy jadący Saską Kępą muszą jednak przygotować się na utrudnienia.

Od godziny 17.00 do 20.30 wyłączony z ruchu będzie obszar ograniczony ulicami: Księcia Józefa Poniatowskiego, al. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Zakaz będzie dotyczył samochodów, autobusów ZTM, taksówek i jednośladów.

W związku z tym autobusy linii 117, 138 i 146 nie będą kursowały Francuską (pojadą za to Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona).

Zamknięta Saska Kępa
UM

Najwygodniej metrem

- Fani, którzy chcieliby się dostać na Stadion Narodowy szybko i wygodnie, powinni skorzystać z metra - zachęcają miejscy urzędnicy. I dodają, że pociągi drugiej linii metra między 17.00 a 20.30 będą kursowały co trzy minuty.

Natomiast po koncercie na trasy wyjadą dodatkowe autobusy, tramwaje, pociągi SKM i (ponownie) metro. "Dodatkowe składy metra wyjadą na trasy około godz. 23.00. Pociągi linii M2 będą kursowały z częstotliwością co 3 minuty, a linii M1 co 5 minut" - czytamy w komunikacie ZTM.

Dodatkowe autobusy po koncercie

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy SKM z Warszawy Wschodniej do Warszawy Zachodniej. Dzięki temu z przystanku Warszawa Stadion w kierunku centrum pociągi KM i SKM będą odjeżdżały co około cztery-siedem minut.

Na trasy wyjedzie także więcej autobusów i tramwajów. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 73 i 509 oraz 903 i 904.

Linia 509 będzie jeździła na trasie: al. Zieleniecka - Nowodwory i Adampolska - Gocław, linia 903: al. Zieleniecka - Bródno-Podgrodzie, natomiast linia 904: Berezyńska - rondo Wiatraczna.

Mogą zamknąć most

W piątek parking P+R Warszawa Stadion będzie niedostępny dla parkujących.

Urzędnicy ostrzegają też, że po zakończeniu koncertu, w przypadku gdy wielu uczestników będzie wracało do centrum na piechotę, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Poniatowskiego i Alei Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle'a a rondem Waszyngtona.

Depeche Mode zagrali na Narodowym w 2013 roku. Zobacz relację z tego wydarzenia:

Fani Depeche Mode o emocjach przed koncertemarchiwum TVN
wideo 2/3

kw/pm