Czerwone pasy na zdradliwym łuku drogi. Trzeba zwolnić

Ulice

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plOgraniczenie ruchu na Wisłostradzie

Duże zmiany na Wisłostradzie. Przy klubie "Spójnia" drogowcy zainstalowali czerwone pasy akustyczne i wprowadzili ograniczenie prędkości do 60 kilometrów na godzinę. Wszystko po to, by ostrzec kierowców, że zbliżają się do ostrego łuku drogi.

- To bardzo niebezpieczne miejsce. Regularnie dochodziło tu do wypadków lub kolizji. Kierowcy często uderzali w barierki - mówi Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Dobrze zna to miejsce, bo o zdarzeniach drogowych przy "Spójni" często informujemy na naszym portalu.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Wisłostrada z prostej drogi przechodzi tu w łuk, który prowadzi na wiadukt. - Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku zmian w organizacji ruchu - informują w komunikacie prasowym pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Po pierwsze, na jezdni pojawiły się czerwone pasy akustyczne. Wyznaczono je na wschodniej stronie na długości około 100 metrów przed łukiem drogi.

Po drugie, ZDM wprowadził ograniczenie prędkości do 60 km/h. Informują o nim znaki pionowe, ustawione po obu stronach jezdni.

Zamontowano też znak ostrzegawczy: Uwaga wypadki!

Betonowe bariery

Ale to nie wszystko. Zarząd Dróg Miejskich zapowiada kolejne zmiany. Będą to betonowe bariery wygradzające, które skuteczniej oddzielą drogę dla rowerów od jezdni. - Zastąpią one istniejące obecnie bariery stalowe - precyzują.

- Liczymy, że wprowadzone zmiany przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie - podsumowują drogowcy.

Nasz reporter Lech Marcinczak przyznaje, że zmiany są na razie dla kierowców zaskoczeniem. - Na razie faktycznie zdejmują nogę z gazu. Zobaczymy czy tak zostanie, kiedy przyzwyczają się do nowych warunków - zastanawia się.

Zobacz archiwalne zdarzenia przy "Spójni":

Wypadek na WisłostradzieTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/pm