Czerniakowska bis tańsza niż zakładano

ZMIDTak ma przebiegać Czerniakowska bis

Siedmiu oferentów stanęło w szranki o budowę Czerniakowskiej bis. Zwycięzca przetargu będzie musiał zakończyć inwestycję w półtora roku. Zaproponowane ceny wahają się od 39 mln do 59 mln zł.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył oferty na początku lutego.

Do przetargu stanęły firmy: Budimex, Skanska, Strabag, Porr Polska Infrastructure oraz konsorcja: Balzola Polska i Balzola Hiszpania, Inżynieria Rzeszów i Mabau, Budownictwo Drogowe Jarpol i Mosty Łódź.

Zakładali 82 mln zł

Zaproponowane ceny wahają się od 39 mln do 59 mln zł. To znacznie mniej niż zakładali urzędnicy. Przewidzieli na ten cel ponad 82 mln zł. "Okres rękojmi na wykonane roboty u wszystkich oferentów jest taki sam – 84 miesiące" – podaje ZMID.

Jak informują drogowcy, przy ocenie ofert zastosowane będą dwa kryteria: cena (60 proc.) i okres rękojmi (40 proc.). Wybrany wykonawca będzie miał na realizację zadania 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Planowana ulica Czerniakowska bis (oficjalnie ma się nazywać aleją Polski Walczącej) będzie przebiegać łukiem od Gagarina do Wolickiej, będzie też łączyła się z Trasą Siekierkowską poprzez istniejący już węzeł. Łącznie to blisko dwa kilometry drogi, która ma mieć dwa pasy ruchu w każdą stronę (plus poszerzenia przy skrzyżowaniach) i oddzielne ścieżki rowerowe.

Odchudzili budżet

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, budowa nowej drogi miała wystartować już w 2015 roku. Jednak problemy z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji i brak decyzji środowiskowej uniemożliwiały rozpoczęcie prac.

W ostatnim czasie mieszkańców dodatkowo zaniepokoiła informacja o zmianach na liście miejskich inwestycji, które władze miasta zapowiedziały na początku października. Jednym z punktów było właśnie odchudzenie tegorocznego budżetu na budowę Czerniakowskiej-bis. Z ponad 20 mln zł, ratusz pozostawił zaledwie 8 mln zł.

Mieszkańcy napisali petycję i zorganizowali happening przed siedzibą ratusza. CZYTAJ WIĘCEJ.

Tędy ma przebiegać Czerniakowska bis
Tędy ma przebiegać Czerniakowska bisMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/gp

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości