Czerniakowska-BIS coraz bliżej. Lecieliśmy nad placem budowy

[object Object]
Odcinek przy Trasie SiekierkowskiejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

W październiku zakończyć ma się budowa Czerniakowskiej-BIS. Na razie widać część jezdni i wyłożony asfalt. Postępowi prac przyjrzała się z powietrza kamera tvnwarszawa.pl.

Efekty budowy ulicy, która ma przebiegać od Czerniakowskiej do Wolickiej za Trasą Siekierkowską, już widać.

- Ułożone są krawężniki, ustawione zostały elementy oświetlenia. Część drogi jest już utwardzona - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Przy skrzyżowaniu z Czerniakowską są jeszcze wykopy - dodaje.

1500 wywrotek

Drogowcy potwierdzają, że część odcinka jest już gotowa.

- Wybudowana została jezdnia południowa (w kierunku Trasy Siekierkowskiej - red.) od Czerniakowskiej do Melomanów wraz ze skrzyżowaniem z Melomanów i jej nowym odcinkiem. Trwają prace na jezdni północnej – mówi tvnwarszawa.pl Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzoruje prace.

Dodaje, że na środkowym odcinku został wymieniony grunt - potrzebnych było do tego około 1500 wywrotek.

- Przy Trasie Siekierkowskiej położono warstwy bitumiczne jezdni - zaznacza Gajewska.

I podkreśla, że planowane zakończenie budowy w październiku.

Plan sytuacyjny - Czerniakowska bisZMID

Opóźniona inwestycja

Dwujezdniowa Czerniakowska-BIS (oficjalnie ma się nazywać aleją Polski Walczącej) będzie przebiegać łukiem od Gagarina do Wolickiej. Będzie też łączyła się z Trasą Siekierkowską poprzez istniejący już węzeł. Łącznie to blisko dwa kilometry drogi. Prace wykonuje Budimex.

Po protestach okolicznych mieszkańców drogowcy zrezygnowali z budowy kładki na wysokości Zwierzynieckiej - powstanie tam przejście z sygnalizacją świetlną. Na całej długości ulicy zbudowany zostanie też wodociąg i kanalizacja.

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, budowa nowej drogi miała wystartować już w 2015 roku. Jednak problemy z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji i brak decyzji środowiskowej uniemożliwiały rozpoczęcie prac.

ran/r

Pozostałe wiadomości