Czecha i Trakt Brzeski po remoncie. "Otwarte pięć dni przed czasem"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUlica po remoncie

Przed zakładanym terminem zakończył się remont na ulicy Czecha i na Trakcie Brzeskim. Kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni jezdni prowadzącej w kierunku wylotu z miasta.

Otwarcie remontowanego odcinka miało nastąpić 5 sierpnia. Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich pochwalił się, że prace na ruchliwej wylotówce zakończyły się w środę, a przejazd został odblokowany o godzinie 23.

Wymiana asfaltu

Rano na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. Jak relacjonuje Artur Węgrzynowicz, ulica została rzeczywiście dopuszczona do ruchu.

"Ze względu na zły stan nawierzchni (liczne spękania oraz lokalne deformacje nawierzchni) musieliśmy wymienić nie tylko 32 tysiące metrów kwadratowych nawierzchni asfaltowej, ale wzmocnić nawierzchnię specjalną siatką, wymienić podbudowę i ułożyć warstwę wyrównawczą z betonu asfaltowego. Odnowiliśmy również oznakowanie poziome" – informują na swojej stronie internetowej drogowcy.

Zapewniają, że wypełnili też kruszywem pobocza, wyremontowali zjazdy, zatoki i miejscami chodniki.Roboty objęły odcinek o długości 5,6 km między ulicami Kajki a Jana Pawła II.

- Remont Czecha i Traktu Brzeskiego w przeciwnym kierunku jest planowany na 2019 rok - powiedziała Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

ran/mś