"Czarny punkt" na Ochocie zyska sygnalizację

TVN Warszawa

ZDMNa ochockim skrzyżowaniu stanie sygnalizacja

Na skrzyżowaniu ul. Wawelskiej i Skłodowskiej-Curie stanie wreszcie sygnalizacja świetlna. To jeden z "czarnych punktów" stolicy, od 2012 roku rannych zostało tam 12 osób.

- Zdecydowaliśmy o budowie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Poprawi to bezpieczeństwo pieszych przekraczających szeroką, 3-pasmową arterię – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM przypomina, że w ostatnich trzech latach doszło tam do 11 wypadków. W 2014 r. to ochockie skrzyżowanie zostało sklasyfikowane przez drogowców jako najbardziej niebezpieczne.

CZYTAJ WIĘCEJ O CZARNYCH PUNKTACH W WARSZAWIE.

Zbudują do końca roku?

Dokumentację dla nowej sygnalizacji wykona w ciągu 100 dni. firma Imtech Traffic & Inra sp. z o.o., która złożyła najtańszą ofertę – niecałe 50 tys. zł. Projekt powinien być gotowy do listopada. Drogowcy twierdzą, że sygnalizacja może powstać jeszcze w tym roku. "Przy okazji, zostanie również wyznaczony przejazd rowerowy przez ul. Wawelską, którego realizacja jest częścią zwycięskiego projektu z zeszłorocznego budżetu partycypacyjnego. Aby nowe światła nie zakłóciły ruchu na Wawelskiej, zostaną skoordynowane z sygnalizacją na skrzyżowaniach z ul. Grójecką i Raszyńską" – podaje ZDM.

SKRZYŻOWANIE U ZBIEGU UL. WAWELSKIEJ I SKŁODOWSKIEJ-CURIE:

To skrzyżowanie jest najbardziej niebezpieczne
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/b