Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Czarny punkt" na Ochocie zyska sygnalizację

Warszawa

ZDMNa ochockim skrzyżowaniu stanie sygnalizacja

Na skrzyżowaniu ul. Wawelskiej i Skłodowskiej-Curie stanie wreszcie sygnalizacja świetlna. To jeden z "czarnych punktów" stolicy, od 2012 roku rannych zostało tam 12 osób.

- Zdecydowaliśmy o budowie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Poprawi to bezpieczeństwo pieszych przekraczających szeroką, 3-pasmową arterię – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

ZDM przypomina, że w ostatnich trzech latach doszło tam do 11 wypadków. W 2014 r. to ochockie skrzyżowanie zostało sklasyfikowane przez drogowców jako najbardziej niebezpieczne.

CZYTAJ WIĘCEJ O CZARNYCH PUNKTACH W WARSZAWIE.

Zbudują do końca roku?

Dokumentację dla nowej sygnalizacji wykona w ciągu 100 dni. firma Imtech Traffic & Inra sp. z o.o., która złożyła najtańszą ofertę – niecałe 50 tys. zł. Projekt powinien być gotowy do listopada. Drogowcy twierdzą, że sygnalizacja może powstać jeszcze w tym roku. "Przy okazji, zostanie również wyznaczony przejazd rowerowy przez ul. Wawelską, którego realizacja jest częścią zwycięskiego projektu z zeszłorocznego budżetu partycypacyjnego. Aby nowe światła nie zakłóciły ruchu na Wawelskiej, zostaną skoordynowane z sygnalizacją na skrzyżowaniach z ul. Grójecką i Raszyńską" – podaje ZDM.

SKRZYŻOWANIE U ZBIEGU UL. WAWELSKIEJ I SKŁODOWSKIEJ-CURIE:

To skrzyżowanie jest najbardziej niebezpieczne
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/b